عکاسی دندانپزشکی و پزشکی : عکسی که به اندازه 100 نوشته می ارزد!

شما می توانید به مشتریان احتمالی درباره تجربه خود در جراحی، استانداردهای بالای کارتان، تحصیلات خود در زمینه پزشکی، تجهیزات فوق العاده و رضایت 100 درصدی مشتریان قبلی توضیحات کاملی ارائه دهید، اما صحبت کردن درباره هیچ کدام از این موارد به اندازه نشان دادن یک عکس خوب قبل و بعد از عمل موثر نخواهد بود.

معمولا بیماران، وب سایت های جراحان پلاستیک و منخصصان زیبایی را برای دیدن نمونه کار بازدید می کنند و اولین جایی که توجه آنها را جلب می کند، مجموعه عکس های قبل و بعد است.

عکس ها علاوه بر اینکه مدرکی برای اثبات مهارت شما هستند، یک مجموعه تصویری از بیمارانی را که به آنها کمک کرده اید، برای شما به وجود می آورند. اگر شما همیشه از بیماران خود، قبل و بعد از پروسه درمانی عکس بگیرید، یک مجموعه ی با ارزش از نمونه کار های خود خواهید داشت و به کمک آن ها می توانید اعتماد بیماران زیادی را برای مراجعه به کلینیک خود جلب کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پروسه کار را از همین حالا و نه فردا، شروع کنید.

در عکاسی دندانپزشکی و پزشکی عواملی وجود دارند که مشخص می کنند عکس های شما به پیشرفتتان کمک می کنند یا مقدمه ای برای عدم موفقیت هستند. عکس های باکیفیت به شما کمک می کنند تا مهارت خود را ثابت نگه دارید و بیماران زیادی را جذب کلینیک خود کنید؛ در حالی که عکس های بی کیفیت و با رزولشن پایین ممکن است مشتریان بالقوه را به سمت پزشکان دیگری هدایت کند.

زمانی که می خواهید از یک بیمار عکس بگیرید، دستورالعمل زیر را دنبال کنید تا اطمینان پیدا کنید عکس های شما مشتریان زیادی را به کلینیک جذب می کند.

 

اهمیت ثبات در عکاسی دندانپزشکی و پزشکی

 

برای نتیجه گرفتن از عکس ها به صورت تضمینی، این نکته اهمیت دارد که همه عکس های شما از استانداردهای یکسانی برخوردار باشد، یعنی همه عکس ها ویژگی های زیر را به طور مشابه داشته باشند:

  • ژست بیمار
  • رنگ پیش زمینه
  • فاصله کانونی
  • فاصله از دوربین
  • نورپردازی
  • پوشش و لباس بیمار

 

به دست آوردن ثبات در عکاسی دندانپزشکی و پزشکی از چیزی که به نظر می رسد آسان تر است، اگر شما بتوانید دوربین عکاسی و پایه آن را در یک مکان ثابت قرار دهید. با این کار، عکس هر بیمار از همان زاویه قبلی گرفته می شود.

اگر شما نمی توانید بخشی از کلینیک خود را به عکس برداری اختصاص دهید، بخشی از یک دیوار را آبی روشن کنید تا بتوانید از آن به عنوان پیش زمینه عکاسی استفاده کنید یا حتی یک پرده عکاسی تهیه کنید. برای اینکه مطمئن شوید همه بیماران برای عکس برداری در یک مکان ثابت ایستاده اند، شما می توانید با نوار قسمتی را روی زمین مشخص کنید تا بیماران بدانند باید کجا بایستند.

در هنگام عکس برداری، شما باید حداقل 5 عکس ، هم از قبل انجام پروسه درمانی و هم از بعد آن بگیرید. بعضی از پروسه ها ممکن است به نمای 360 درجه نیاز داشته باشند یا عکس برداری آن ها باید از بالا به پایین انجام شود. بیش از اندازه ای که فکر می کنید نیاز است عکس بگیرید، چون شما نمی توانید به گذشته برگردید و دوباره تعدادی عکس قبل از درمان از بیماران بگیرید.

دوربین را طوری تنظیم کنید که تاریخ عکس ها را ثبت کند. اینگونه شما می توانید بیماران و گزارشات مربوط به آن تاریخ را به یاد بیاورید. یک راهکار دیگر برای به یاد آوردن بیماران این است که عکس های آنان را با پرونده شان نگه داری کنید. این کار شناسایی هر بیمار را بسیار آسان می کند.

 

اهمیت تجهزات خوب در عکاسی دندانپزشکی و پزشکی

 

در حالی که وجود ثبات در عکس برای شما هزینه چندانی ندارد، خرید تجهیرات عکاسی هزینه بر است. خوشبختانه، خرید آن ها برای شما کاملا به صرفه خواهد بود. اگر شما با دوربین گوشی خود از بیماران عکس می گیرید، در حق کار خود و حتی بیمارتان جنایت می کنید! یک دوربین خوب کمک می کند تا شما کار خود را نمایش دهید در حالی که عکاسی با گوشی یا یک دوربین بی کیفیت تمام زحمت های شما را به هدر می دهد.

بهترین راه برای سرمایه گذاری در زمینه عکس برداری، ایجاد یک استودیو ی کوچک است.

 

ترفندهای نورپردازی

 
ترفندهای نورپردازی- حامی مد
 

موضوعی که می تواند باعث موفقیت یا شکست شما شود، نورپردازی است. نورپردازی به هزینه ای که شما برای تجهیزات عکس برداری پرداخت کرده اید ارتباطی ندارد.
بزرگترین چالش در نورپردازی سایه هایی است که ممکن است روی بیماران شما یا پشت آن ها ایجاد شود. وجود سایه در عکس حواس بیننده را پرت می کند، پس بهترین کار تلاش برای حذف آن هاست. سایه ها می تواند ویژگی هایی مانند جای زخم را بدتر از آنچه که هستند نشان دهند.

بهترین راه برای خلاص شدن از دست سایه ها این است که همیشه از فلاش در هنگام عکس برداری استفاده کنید. حتی اضافه کردن یک فلاش اضافه نیز به شما کمک خواهد کرد. البته بهترین راه برای انجام این کار، استفاده از مجموعه نورپردازی استودیویی خواهد بود. اگر بیمار شما در فاصله 36-14 اینچی از پرده عکاسی بایستند، سایه پشت سر او حداقل خواهد شد.

زمانی که تنظیمات دلخواه خود را پیدا کردید، آن را ثبت کنید تا بتوانید عکس های یکسان بگیرید. بهترین کار این است که از نورهای طبیعی، مانند نوری که از پنجره وارد می شود در عکاسی استفاده نکنید تا عکس گرفتن در ساعت های مختلف روز روی عکس های شما تاثیر نگذارد.

 

ایجاد یک محیط مناسب در عکاسی دندانپزشکی و پزشکی

 

اگرچه شما بر روی گرفتن عکس های باکیفیت از بیماران متمرکز هستید، در نظر داشته باشید که ممکن است آنها احساس راحتی نکنند. برای جلوگیری از این وضعیت، اطمینان پیدا کنید که حریم خصوصی بیماران به طورکامل رعایت می شود. از بیماران خود قبل از شروع عکس برداری رضایت شان را مجددا بگیرید و در صورت لزوم، از آن ها بخواهید که به صورت کتبی رضایت نامه ای را امضا کنند تا از سوء تفاهمات جلوگیری شود.

علاوه بر تاثیر مشهود و مزایای استفاده از عکاسی در دندانپزشکی و پزشکی ، مستند کردن پروسه درمانی و تجربیات، احتمال جذب مشتریان احتمالی و نتیجه مورد انتظار را از کلینیک گرفتن افزایش می دهد.

By | 1398/9/25 14:44:16 دسامبر 16th, 2019|مدیریت مراکز درمانی|0 Comments

Leave A Comment