راز موفق ترین روش های بازاریابی کلینیک پوست و مو : اینستاگرام مارکتینگ

زمانی که می خواهید برای بازاریابی کلینیک پوست و موی خود یک استراتژی تهیه کنید، مراقب باشید تا تاثیر شبکه های اجتماعی را در جذب مشتریان جدید و توسعه کلینیک خود دست کم نگیرید. تنها داشتن یک صفحه در هر شبکه اجتماعی به معنای استفاده مناسب از آن ها در بازاریابی نیست. شما باید حضور آنلاین خود را با دقت برنامه ریزی کنید، زیرا اکثر مشتریان بالقوه در برخورد اول تصمیم می گیرند که به کلینیک شما مراجعه خواهند کرد یا نه.

ایجاد یک برنامه بازاریابی شبکه های اجتماعی با فهم ابتدایی این که پلتفرم های اجتماعی چگونه کار می کنند و چه چیزی باعث تمایز میان پلتفرم های متفاوت می شود آغاز می شود.

 

بازاریابی کلینیک پوست و مو در اینستاگرام

 

همانطور که می گویند: یک عکس به اندازه هزاران کلمه ارزش دارد، اینستاگرام نیز با محوریت محتوای تصویری ایجاد شده است. کلید موفقیت در اینستاگرام این است که با عکس های خود، مردم را تحت تاثیر قرار داده و آن ها ترغیب کنید تا از صفحه شما بازدید کنند. البته توضیح دادن این کار از انجامش بسیار راحت تر است! در اینستاگرام، شما رقیبان زیادی دارید پس باید تمام تلاش خود را به کارگیرید تا از دیگر کلینیک ها متمایز باشید.

در ابتدا، پروفایل خود را جذاب کنید. چیزهای متنوع را امتحان کنید و هر روز از نوع متفاوتی از محتوا استفاده کنید. شما می توانید عکس های قبل و بعد از مراحل درمانی بیماران خود را ، با اجازه آن ها، به اشتراک بگذارید یا از محیط کلینیک خود عکس های جالبی بگیرید. فراموش نکنید که همیشه از عکس های باکیفیت در اینستاگرام استفاده کنید. سلفی ها و عکس های بی کیفیت شما را در اینستاگرام به یک کلینیک مطرح تبدیل نمی کند.

نکته دیگری که باید بدانید این است که در اینستاگرام، اینفلوئنسرها تاثیرگذار هستند. اینفلوئنسرها کسانی هستند که میلیون، یا هزاران، دنبال کننده دارند. وقتی آن ها چیزی را پست می کنند، بیشتر مردم آن را می بینند. شما می توانید از این ویژگی به نفع کلینیک خود استفاده کنید و با یکی از این افراد قرارداد تبلیغاتی ببندید. درباره یکی از اینفلوئنسرهای منطقه سکونت خود تحقیق کنید؛ شاید شما بتوانید در ازای پیشنهاد یک سری محصولات یا خدمات به آن ها، از آن ها در بازاریابی کلینیک پوست و مو ی خود کمک بگیرید.

 

قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 
قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی- حامی مد
 

اگرچه هرکدام از پلتفرم ها ویژگی های خاص خود را دارند، اما یک سری قوانین و مقررات وجود دارند که شما باید آن ها را دائما در حضور آنلاین خود رعایت کنید:

 

 1. توازن: بین به اشتراک گذاری پست های دیگران و محتوای خود یک توازن ایجاد کنید. به اشتراک گذاری مقاله ها، عکس ها یا پست های دیگران ممکن است پیج شما را جذاب تر کند و آن را از قالب یک پیچ تبلیغاتی در بیاورد. این کار هم چنین می تواند به ساخت یک رابطه ارزشمند بین شما، مخاطبان و دیگر بیزینس ها منجر شود.
 2.  

 3. ساختار پیج خود را حرفه ای نگه دارید: هیچ استثنائی وجود ندارد. جهت گیری های سیاسی، شوخی های بیجا و …. هیچ جایی در پیج کاری شما ندارند. پست کردن این گونه مطالب تنها باعث حذف تعدادی از مشتریان احتمالی شما می شود و به اعتبار شما به عنوان یک کلینیک تخصصی آسیب می رساند.
 4.  

 5. از موضوعات بحث برانگیز دوری کنید: اگرچه پست گذاشتن درباره موضوعات روز ایده خوبی برای بازاریابی کلینیک پوست و مو به حساب می آید، از موضوعاتی که ممکن است باعث ایجاد بحث و جدل شوند دوری کنید. شما می توانید این گونه مباحث را در پیج شخصی خود دنبال کنید.
 6.  

 7. هیچ وقت به یک همکار در پیج خود بی احترامی نکنید: در پیج خود هیچکس را زیر سوال نبرید، چه پرسنل درمانی، فروشنده، پزشک کلینیک رقیب، بیمار … انجام این کار بسیار غیر حرفه ای به نظر می رسد. درفضاهای آنلاین، شخصی که در پست خود فرد دیگری را تحقیرکرده است، فردی سطحی به نظر می رسد. توصیه ما به شما این است که این کار را هیچ وقت انجام ندهید، حتی اگر از سمت دیگران اشتباهی رخ داده است.
 8.  

 9. اکانت های خود در شبکه های اجتماعی مختلف را به هم متصل کنید: بعد از انجام این کار، همه آن ها را در وبسایت خود قرار دهید. اطمینان پیداکنید که مردم شما را پیدا خواهند کرد و با جست و جو آدرس وبسایت شما را می بینند.
 10.  

 11. مخاطبان موردهدف خود را بشناسید: شما نمی توانید همیشه همه افراد را خوشحال کنید؛ تلاش برای انجام این کار تنها اتلاف هزینه و وقت شما را به همراه خواهد داشت. این نکته بسیار اهمیت دارد که شما از طریق پست های خود با مخاطبان مورد نظرتان ارتباط می کنید ( این مخاطبان کسانی هستند که امکان دارد همان لحظه برای گرفتن نوبت با شما تماس بگیرند یا به وبسایت شما سر بزنند).
 12.  

 13. یکپارچه باشید: برند خود را بشناسید و در دنبال کردن استراتژی های خود یک پارچه عمل کنید. برای مثال در وبسایت و همه صفحات اجتماعی خود از یک لوگو، شعار و قالب گرافیکی کلی استفاده کنید.

 

Leave A Comment