اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

برای مارکتینگ کلینیک های درمانی ابزارها، تکنیک ها و پلتفرم های زیادی برای ارتباط با مخاطبان در اختیار شما قرار دارد. رقابت به انتخاب موثرترین راهکار و دانستن این موضوع که صبور بودن چگونه می تواند در طول پروسه برای شما کار آمد باشد محدود شده است. یک استراتژی که به طور ویژه در این روزها مورد توجه همه قرار دارد: اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک هاست.

اینفلوئنسر مارکتینگ یعنی چه؟ و چرا شما باید برای برند درمانی تان از آن استفاده کنید؟ اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها به چه مدت زمانی نیاز دارد تا تاثیر خود را نشان دهد؟

جواب این سوال ها را می توانید در ادامه ی همین مقاله پیدا کنید.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ یعنی چه؟

 

در ساده ترین لفظ، اینفلوئنسر مارکتینگ تبلیغ چیزی از طریق افرادی است که توانایی تغییر دادن احساس مردم در مواجهه با برند شما را داشته باشند. به این افراد اینفلوئنسر گفته می شود.

برای مثال به مایکل جردن در تبلیغات برند نایکی توجه کنید. محبوبیت اینفلوئنسر ها آن ها را در جایگاهی قرار می دهد که بر روی تصمیمات طرفداران خود تاثیر بگذارند.

اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها سال هاست که وجود دارد، اگرچه در طول چند سال گذشته به طرز قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است. امروزه، اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها اغلب به صورت مجازی، از طریق وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی انجام می شود.

 

چرا باید استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها را در برنامه خود قرار دهید؟

 
دلیل استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها- حامی مد
 

بیماران به طور مداوم برای پیداکردن پزشک و نوبت گرفتن، به صورت آنلاین جست و جو می کنند. چه شما یک شعبه از کلینیک های زنجیره ای یک برند باشید و چه یک کلینیک مستقل، حضورتان در شبکه های اجتماعی و آنلاین، امر ضروری است. این کار به بیماران اجازه می دهد تا تخصص کلینیک و خدمات شما را کشف کنند.

حالا این موضوع که چرا اینفلوئنسر مارکتینگ باید به استراتژی های شما اضافه شود را بررسی کنیم:

1-بیماران به صورت شخصی جست و جو می کنند.

یکی از اقدام های اولیه فردی که برای سلامتی خود نگران است، تحقیق به صورت آنلاین است. طبق تحقیقات IMS
درباره اهمیت شبکه های اجتماعی در جذب مشتری برای مراکز درمانی:

 

 • 70- 75 درصد بیماران برای پیدا کردن عوارض جانبی و گزینه های درمانی به صورت آنلاین جست و جو می کنند.
 • 42 در صد از بیماران از شبکه های اجتماعی برای پیداکردن مراکز درمانی مرتبط با بیماری شان استفاده می کنند.
 • 25 درصد مردم سوالات مربوط با بیماریشان را به صورت آنلاین می پرسند.
 • 20 درصد مردم عضو یک انجمن آنلاین و فروم می شوند.

 

در حالی که تشخیص خود فرد در مورد بیماری ممکن است همیشه درست نباشد، شبکه های اجتماعی و منابع آنلاین این کار را برای بیماران به یک روش آسان و مناسب تبدیل کرده اند. راه های جست و جو درباره موضوعات پزشکی در موتور های جست و جو تغییر کرده اند. خوب است بدانیم که پرسیدن سوال به صورت کامل در گوگل برای پیدا کردن جواب مناسب ضروری است. برای نمونه: علائم فشار خون بالا چیست؟ عوارض نرسیدن آهن کافی به بدن چیست؟ موتورهای جست و جو در جواب این سوالات معمولا فروم ها و پست های وبلاگ های مرتبط را در اولین صفحه می آورند.

 

2- حضور متخصصان پزشکی در شبکه های اجتماعی

 

متخصصان پزشکی امروزه در شبکه های اجتماعی به صورت فعال حضور دارند. آنها از اینستاگرام، توییتر و دیگر پلتفرم ها برای به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به تخصصشان استفاده می کنند.

این کار علاوه بر بالا بردن اعتبار آنها، محتوایی تولید می کند که با استفاده از آن بیماران می توانند با مشکل و مراحل درمانی خود آشنا شوند. این محتواها اصطلاحات و مفاهیم پیچیده پزشکی را با روشی مشخص به صورت اطلاعات قابل درک در اختیار مردم قرار می دهد و آن ها را به منبعی جذاب برای بیماران تبدیل می کند.

 

3- تعامل مراکز درمانی با مردم و یکدیگر

 

مردم به آموختن و تعامل علاقه دارند. آنها می خواهند درباره خدمات مراکز درمانی و کلینیک ها اطلاعات بیش تری بیاموزند. شبکه های اجتماعی، مراکز درمانی را به آموزش به مردم از طریق گفت و گو تشویق می کند.

با فعال بودن مردم و مراکز درمانی در شبکه های اجتماعی، به طور طبیعی بین آن دو یک ارتباط متعامل ایجاد می شود.

این یک موقعیت فوق العاده برای کلینیک ها و مراکز درمانی است تا محتوا هایی را تولید کنند و گفت و گوهایی را ادامه دهند که احتمال می رود مردم به آن ها علاقه نشان دهند.

 

4- اینفلوئنسر ها برای فالور هایشان معتبر اند

 

در مورد موضوع مورد بحثی مانند سلامتی ، اعتبار همه چیز است. در این باره، تبلیغ با استفاده از اینفلوئنسرها که اعتماد مخاطبان خود را جلب کرده اند، بسیا قابل باور تر از پیام های برجسته و رسمی یک برند درمانی به نظر می رسند.

 

چگونه روش اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها را مورد استفاده قرار دهیم؟

 
استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها- حامی مد
 

استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ در محصولاتی مانند کفش های تنیس، عطر، لباس و محصولات آرایشی سابقه زیادی دارد. خدمات درمانی نیز برای استفاده از این راهکار پتانسیل بسیار بالایی دارد.

در ادامه چند نکته کاربردی در رابطه با اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها برای شما می آوریم . اطمینان داشته باشید با رعایت کردن آن ها، مانند برند های برجسته به موفقیت می رسید.

 

1- درباره اهداف استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها، به طور مشخص تصمیم گیری کنید

 

اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها ممکن است در تمام مراحل پروسه، از آگاهی درباره وضعیت سلامتی تا تشخیص و درمان به شما کمک کند.

در اینجا فقط چند روش توسعه یک برند توسط اینفلوئنسرها آورده شده است:

 

 • به عنوان چهره اصلی یک کمپین بازاریابی درشبکه های اجتماعی همکاری کنند.
 • درباره عناصر مارکتینگ به شما مشاوره بدهند تا استراتژی کارآمدی را اجرا کنید.
 • تولید کننده محتوایی باشند که شما از آن می توانید در پلتفرم های خود استفاده کنید.
 • تایید کردن برند با ایجاد تستیمونیال
 • پیشنهاد کردن کلینیک به مخاطبان خود ( یا حتی افراد بیش تر) برای تبلیغ برند
 • افزایش آگاهی دادن درباره وضعیت سلامتی، راه های درمانی جدید و علائم بیماری ها
 • سوال از بیماران برای به وجود آوردن یک بررسی واقعی از تجربیات آن ها
 • صحبت درباره برند در رویداد های مختلف

 

برای مثال یک بیمارستان در شیکاگو، از یک راننده ماشین های مسابقه، برای صحبت در رویداد رانندگی سلامت دعوت کرد که با این کار لحظه های فراموش نشدنی برای مخاطب به یادگار گذاشت.

 

2- اینفلوئنسر مناسب اهداف خود را پیدا کنید.

 

زمانی که اهداف مارکتینگ خود را پیدا کردید باید اینفلوئنسر مناسب برای دستیابی به این اهداف را پیدا کنید. در هر صورت چه معیاری اینفلوئنسرها را متمایز می کند؟ هنر پیشه ها و افراد معروف در این مواقع سریعا از ذهن انسان می گذرند اما این برچسب در واقع گروه وسیع تری از مردم را شامل می شود.

اینفلوئنسرها می توانند

 

 • افراد شناخته شده باشند مانند هنرپیشه ها، سیاست مداران و ورزشکاران
 • افراد واجد شرایط باشند. این ها ” مردم معمولی ” هستند که تجربه بیماری مشابه با مخاطبان شما را داشته اند. دیدگاه آنها، افراد را به شنیدن و اعتماد کردن وادار می کند.
 • متخصصان موضوع مورد بحث باشند. پزشکان، محققان و پرسنل مراکز درمانی در این گروه قرار می گیرند.

 

بسیاری از اینفلوئنسر های کلینیک ها و مراکز درمانی یک فرد هستند اما می تواند این گونه نباشد. حمایت غیر مالی یک موسسه با نفوذ می تواند از بسیاری از استراتژی های اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها موثرتر و قدرتمندتر باشد.

 

از کجا چنین اینفلوئنسرهایی پیدا کنیم؟

 

شما می توانید با توجه کردن به مردم و موسساتی که همین حالا درباره برند شما صحبت می کنند شروع کنید. اگر بیماران گذشته شما تجربه خوب خود را در وبلاگ یا صفحات شبکه ها اجتماعی خود به اشتراک می گذارند، استفاده از اینفلوئنسرهای معمول کار آسانی برای شما به نظر می رسد.

شما هم چنین برای پیدا کردن اینفلوئنسر های “بزرگ تر” می توانید اینفلوئنسرهای یک هشتگ ، کلمه کلیدی یا موضوع مشخصی را پیدا کنید و از آن ها استفاده کنید. در شبکه های اجتماعی، پلتفرم های مختص مراکز درمانی نیز ایجاد شده و استفاده از آن ها رو به افزایش است.

به خاطر داشته باشید که مشهور بودن لزوما به معنای اعتبار بیش تر داشتن نیست. ممکن است همکاری با یک اینفلوئنسر با ارتباط قوی و دانش کافی با 10000 فالوور در توئیتر، بهتر از یک هنرپیشه با 1 میلیون فالوور باشد. شما باید در مخاطبان اینفلوئنسر خود به دنبال میزان تناسب آن ها با پیام خود باشید.

هدف یابی ضعیف باعث می شد که مردم به نداشتن اطلاعات پزشکی کافی اینفلوئنسر شما اعتراض کنند. در اینگونه تبلیغات معمولا محتوای گذاشته شده توسط اینفلوئنسر، با پست هایی که معمولا با فالوور های خود به اشتراک می گذارد بسیار متفاوت است.

 

3- نتیجه را ارزیابی کنید

 
ارزیابی نتایج- حامی مد
 

یکی از بزرگترین چالش های اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها، اندازه گیری و ارزیابی چگونگی بازگشت سرمایه گذاری روی اینفلوئنسر است. کدام اینفلوئنسر ها از همه موثرترند؟ در چه زمینه هایی؟

خوشبختانه، ابزارهای دیجیتالی این پروسه را آسان تر کرده اند. مراکز درمانی و برند ها می توانند آنالیز داده های خود را برای دیدن نتیجه گزارش ها و اینکه چند بیمار از محتوای هر اینفلوئنسر به آن ها مراجه می کنند با هم مقایسه کنند. آن ها هم چنین می توانند برای هر اینفلوئنسر یک لینک جدا ایجاد کنند تا بتوانند پروسه را راحت تر پیگیری کنند.
همکاری با اینفلوئنسر مناسب، بهترین راه برای اطمینان داشتن به گرفتن نتیجه مورد نظر، از طریق آسان ترین راه ممکن است.

قدم گذاشتن به دنیای قدرتمند رابطه ها

اینفلوئنسر مارکتینگ کلینیک ها یک اصطلاح تجملی است اما ایده پشت آن بسیار ساده است. همکاری با آدم هایی که مخاطبان شما آن ها را می شناسند، آن ها را دوست دارند و به آن ها اعتماد دارند. این همکاران پیام شما را منتشر می کنند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که اهداف خود را شناسایی کنید، اینفلوئنسر مناسب را بیابید و نتایج را مانند هر روش دیگر مارکتینگ دنبال کنید.

Leave A Comment