راهنمای آسان برای اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکان

تا سال 2021 پیش بینی می شود که صنعت دندانپزشکی حدود 36.8 بیلیون دلار ارزش داشته باشد. اگر شما هم می خواهید سهمی در این سود داشته باشید، کلینیک دندانپزشکی شما باید فعالیتش را هر چه سریع تر در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام شروع کند.
در طول دهه های گذشته، دندانپزشکان تقریبا به طور اختصاصی به شهرت و تبلیغات دهان به دهان برای حفظ کسب و کار خود اکتفا کرده اند اما ما در سال 2019 هستیم و به احتمال قوی مخاطبان شما در شبکه های اجتماعی حضور دارند. چه این تبلیغات به صورت بلاگ، تبلیغات پولی، محصولات یا اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکان باشد، شما باید بدیهیات بازاریابی فضای مجازی را یاد بگیرید.

درست مانند هر کسب و کار دیگری، راه های بهتری برای جذب، حفظ و درنهایت بازاریابی بیمار وجود دارد و ما در ادامه برای دندانپزشکانی که نیاز به تلاش بیش تر در حوزه مارکتینگ دارند، راهکار هایی آورده ایم.

 

چرا بازاریابی شبکه های اجتماعی برای دندانپزشکان اهمیت دارد؟

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی برای دندانپزشکان، هنوز در مراحل ابتدای پذیرش قرار دارد اما هر روز دندانپزشکان بیش تری به قدرت حضور در اینستاگرام، توییتر و فیسبوک پی می برند. برای کسب و کاری که 15 درصد مردم با ترس و وحشت از آن یاد می کنند، چه راهی بهتر از این وجود دارد که بیماران وفادار به ویزیت باشند تا اینکه دائما به آن ها یادآور شوید چیزی برای ترسیدن وجود ندارد؟

دندانپزشکان نسبت به سایر کسب و کارها در موقعیت متفاوتی قرار دارند. مغازه های لباس فروشی، شرکت های نرم افزاری، رستوران ها و دیگر کسب و کارها باید مشتری خود را قانع کنند که وسیله ای که می فروشند، حتی اگر مشتری به آن نیازی نداشته باشد، ارزش مبلغ مورد انتظار را دارد؛ اما دندانپزشکان الزامی ندارند تا مردم را قانع کنند که دندان ها و لثه های خود را چک کنند. همه می دانند که باید هر چند وقت یک بار توسط دندانپزشک ویزیت شوند. تعریف یک استراتژی برای اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکان ، برای بیماران نیزفرصتی ایجاد می کند تا چک آپ های خود را فراموش نکنند.

بیش تر چالشی که دندانپزشکان با آن مواجهند این است که به بیماران یادآوری کنند تا نوبت خود را برنامه ریزی کنند و به آن ها در غلبه بر ترس و نگرانی مرتبط با دندانپزشکی کمک کنند. در نهایت، این کار سبب به دست آوردن اعتماد بیمار می شود.
بازاریابی شبکه های اجتماعی راه حلی نهایی برای ایجاد رابطه با مخاطبان است که برای یک دندانپزشک، به معنای متقاعد ساختن بیمار به باور این نکته است که شما می توانید تجربه بدون دردی را برای او فراهم کنید.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا به بیمار خود کمک کنید احساس راحتی بیش تری، حتی قبل از اینکه به مطب شما بیاید، داشته باشد. تخصص خود را برای آنها توضیح دهید، با نشان دادن این موضوع که درمان خود را به دستان مطمئنی سپرده اند، سابقه و تجربیات خود را برای مشتریان ثبت کنید. با محتوای اجتماعی جذاب و شاد، بدگویی های مربوط به مراجعه به دندانپزشکی را کمرنگ کنید. به کار خود خصوصیات جالب توجه ببخشید. با این کار، مردم برای دیدن شما روزشماری می کنند. در واقع، همه چیز مربوط به اعتماد آن ها به شماست.

به یاد داشته باشید که شما فقط مشکلات دهان و دندان را درمان نمی کنید؛ شما راحتی، سلامت، اعتماد به نفس، اعتماد و مهم تر از همه یک تجربه خوب را به مراجعین خود هدیه می دهید. شبکه های اجتماعی محیطی که شما برای ارتباط با مشتری نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد. به آن ها یادآوری کنید که نه فقط به فکر دندان ها، بلکه به فکر مردم هستید.

 

فواید شبکه ها اجتماعی برای دندانپزشکان

 
فواید شبکه ها اجتماعی برای دندانپزشکان- حامی مد

برای جذب مشتریان جدید، چه در شهرهای بزرگ و چه در شهرهای کوچک، تبلیغات و برندینگ مهم ترین چیز است. شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام بهترین بستر برای برند سازی کلینیک شماست.

هر چه دنیا به سمت دیجیتالی شدن پیش می رود، تعداد بیش تری از مراکز درمانی پی می برند که اینستاگرام، فیسبوک و توییتر تنها کانالی برای به اشتراک گذاشتن عکس گربه نیستند، بلکه مکانی هستند که بیزینس ها مشتریان جدید خود را می یابند، آن ها را با چشم اندازهای خود جذب می کنند و برند بهتری ایجاد می کنند. در ادامه خلاصه ای از مزایای بازاریابی در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی برای دندانپزشکان را توضیح می دهیم:

 

1- ایجاد رابطه بهتر

بسیاری از مردم رفتن به دندانپزشکی را تجربه ای ناخوشایند می دانند. درواقع بعضی افراد آن چنان وحشت دارند که از رفتن به دندانپزشکی صرف نظر می کنند. تعجبی ندارد که بازاریابی در این زمینه دشوار باشد.

خوشبختانه، شبکه های اجتماعی فرصت ایجاد یک رابطه ی خوب با مخاطبان را برای شما فراهم می کنند تا با توصیه، تجربه و تصدیق یک بیمار، عکس های دوستانه از مطب و مهم تر از همه، نتیجه کار، آن ها را جذب کنید. برای مثال، پاسخ دادن به یک سوال درباره ی لمینیت یا کامپوزیت دندان توسط شما در شبکه های اجتماعی، تلاش، توجه و دانش شما را اثبات می کند. شما می خواهید نشان دهید که آماده کمک به دیگران هستید. ریتوییت، به اشتراک گذاری در فیسبوک و لایک کردن پست های اینستاگرام بیمارتان نشان دهنده حمایت آن ها در سطحی بالاتر است.

 

2- جذب مشتریان جدید

مردم درباره سلامت خود تصمیمات جدی می گیرند، و بسیاری از آنها از گوگل کمک می گیرند. نیمی از مردم برای پیداکردن دندانپزشک از ابزار های جست وجو استفاده می کنند. اگرچه، یک تحقیق دیگر اثبات می کند که 15 درصد مردم دلیل عدم ویزیت مداوم توسط دندانپزشک را دشواری پیداکردن مطب مناسب بیان می کنند.
وقتی شخصی یک دندانپزشک را انتخاب می کند، تنها یک محصول یا خدمات را نمی خرد؛ بلکه به یک دندانپزشک برای داشتن بهترین دندان ها و بهترین لبخند اعتماد می کند و سلامتی اش را به دست او می سپارد. زمانی که بیماران، برای پیداکردن یک دندانپزشک جدید جست و جو می کنند شما هم باید در نتیجه های آنلاین حضور داشته باشید.

در واقع 75 درصد از مردم اعتراف می کنند که یک سرویس یا محصول را به دلیل اینکه در فضای مجازی مشاهده کردند، خریداری نمودند. اگر شما در فضای مجازی فعال هستید، محتوایی که پست می کنید یا نوع فعالیتی که انجام می دهید کمک می کند تا به سوالات مهم و چالش های بیماران درباره کار خود پاسخ دهید و این کار شما را در جایگاه مورد اعتماد تری قرار می دهد.

 

3- نشان دادن برتری خود

در نهایت، ماهیت فضای مجازی به گونه ای است که اطلاعات مربوط به کار شما را به صورت نامحدود و گسترده بیان می کند. با نوشتن مقاله، پست کردن ویدیو و به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که که تخصص شمارا نشان می دهند، شما می توانید برتری خود را نشان دهید.
اعتماد به برندها مشکل است، اما زمانی که شما باید ادعاهای خود را اثبات کنید، تمام تفاوت ها مشخص می شود. به همین دلیل است که نشان دادن برتری نه تنها باعث جذب بیماران جدید می شود، بلکه توجه همکاران شما را هم جلب می کند.

 

بهترین پلتفرم های شبکه های اجتماعی برای دندانپزشکان

 

حالا که نکات مهم فضای مجازی گفته شد، زمان برداشتن قدم بعدی و فهمیدن این است که کجا می خواهید کمپین خود را راه اندازی کنید.پلتفرم های زیادی وجود دارد و هر کدام توانایی این را دارد که مشتری های جدید را جذب کند. اگرچه، بعضی از شبکه های اجتماعی برای دندانپزشکان بهتر کار می کنند.
به خاطر داشته باشید که همیشه بهتر است آهسته روی توسعه شبکه های اجتماعی کار کنید تا اینکه تلاش کنید که یکباره و در همه جا، استراتژی های مارکتینگ را پیاده کنید.

 

اینستاگرام

هنگامی که بیماران شما عکسی از لبخند خود می گیرند، فکر می کنید که اول کجا آن را پست می کنند؟

لبخند- اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکان- حامی مد

اینستاگرام راه حل خوبی برای به نمایش گذاشتن نمونه کار های شماست، به خصوص اگر شما به طور ویژه فعالیت های دندانپزشکی زیبایی انجام بدهید. به یاد داشته باشید که در عکس های نمونه کار، از فیلترها و افکت های زیادی برای عکس استفاده نکنید. هدف این است که تا اندازه ممکن حرفه ای و معتبر به نظر برسید. در اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکان می توان از موارد زیر نیز استفاده کرد :

  • عکس های پشت صحنه
  • دوباره پست کردن عکسی که بیمار در مطب شما گرفته است
  • عکس های قبل و بعد (با اجازه بیمار )
  • رویدادهای تشویق کننده
  • برگزاری چالش هایی مانند #بهترین_لبخند یا مشابه آن
  • استفاده از هشتگ های ترند شده

 

فیسبوک

فیسبوک روزانه میلیون ها بازدیدکننده را به خود جذب می کند که باعث می شود این پلتفرم به یکی از وسیع ترین شبکه ها برای دندانپزشکان تبدیل شود که با تبلیغات در آن، شما می توانید برای افراد کاملا متفاوت کار خود را به نمایش بگذارید.
فیسبوک یک پلتفرم اجتماعی است که توسط دوستان و اعضای خانواده استفاده می شود. یادگرفتن کار با الگوریتم های فیسبوک برای شما ضروری است تا بتوانید از آن برای ایجاد یک رابطه عمیق و مورد اطمینان با مخاطبان خود استفاده کنید. البته با توجه به اینکه فیسبوک در ایران فیلتر است، این شبکه ی اجتماعی فعلا برای دندانپزشکان و کلینیک های واقع در ایران مناسب نیست، اما به دندانپزشکانی که در خارج از ایران نیز کلینیک دارند توصیه می کنیم که فیسبوک مارکتینگ را دست کم نگیرند.

 

یوتیوب

چون دندانپزشکان اغلب از ویدیوهای تصویری از کار خود برای جذب بیمار استفاده می کنند، انتخاب یک کانال متمرکز بر ویدیو مارکتینگ عاقلانه به نظر می رسد. اطلاعات آموزشی و حتی سرگرمی های مناسب در ویدیو کمک می کند تا مخاطب مورد نظر خود را جذب کنید.

 

توییتر

توییتر یک راه مناسب دیگر برای تبلیغات است. ساختار توییتر به گونه ای است که باید با مخاطب خود هرچه سریع تر صمیمی شوید و از هشتگ های مناسب نیز استفاده کنید.

اگرچه با وجود فیلتر بودن توییتر، فیسبوک و یوتیوب در ایران استفاده از روش های گفته شده زیاد تاثیرگذار نیست؛ اما اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکان می تواند
جای خالی سایر شبکه های اجتماعی را پر کند و تحولی بزرگ در وضعیت و تعداد بیماران شما ایجاد کند. با تعریف و اجرای صحیح یک استراتژی برای اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکان ، خود را از سایر رقیبان متمایز کنید.

 

رازهای شبکه های اجتماعی برای دندانپزشکان که شاید ندانید

 

زمانی که تصمیم گرفتید کمپین خود را شروع کنید، باید استراتژی خود را نهایی سازید. کلید اصلی کمپین های تبلیغاتی این است که مخاطب خود را واقعا بشناسید.
کار خود را با در نظر گرفتن راه منحصر بفرد فروش (USP) آغاز کنید: چیزی که می توانید به مخاطب پیشنهاد دهید
و نوع بیمارانی که می خواهید جذب کنید. در نظر گرفتن موارد بالا به شما کمک می کند که تصمیم بگیرید کجا و چه زمانی کمپین خود را شروع کنید و چه محتوایی به اشتراک بگذارید.

زمانی که مخاطب خود را شناختید، از راهکار های زیر برای استحکام کمپین خود و افزایش آگاهی بیننده استفاده کنید :

 

1- طرفدار کارمندان خود باشید

از آنجا که بازاریابی شبکه های اجتماعی بیش ترین تمرکز را برایجاد رابطه ای نزدیک با مخاطب دارد، منطقی است که مخاطبان را با پرسنل خود تحت تاثیر قرار دهید. تیم شما در همان جامعه ای زندگی می کنند که بیماران در آن هستند، آنها کار با شما را دوست دارند و می دانند چگونه برای شما فالوئر جذب کنند. این کار در واقع باعث می شود با حجم وسیع تری از مخاطبان روبه رو شوید؛ هم چنین مخاطبان ارتباط دوستانه و شاد را در محل کار شما می بینند.

 

2- صمیمی باشید

به یاد داشته باشید که هدف شما این است که بیماران خود را متقاعد کنید که شما یک تجربه حرفه ای و راحت را برای آنها فراهم خواهید کرد. با در نظر گرفتن این مورد، سعی کنید در پست های خود رسمی نباشید. یک راه بسیار خوب برای شخصی سازی کمپین خود استفاده از عکس های نمایشی قبل و بعد که داستان بیماران شما را برجسته می کند است. در حالت ایده آل بیمار شما عکس خود را به اشتراک می گذارد و شما آن را دوباره پست یا حتی لایک می کنید. هم چنین، استفاده از تصویرهای طنز می تواند به بیماران شما نشان دهد که شما چیزی بیش تر از یک دندانپزشک برای آنها هستید.

 

3- به اشتراک گذاری محتوای ارزشمند و تعامل با دیگران

وقتی مردم به دندانپزشکی می آیند، در جست و جوی چیزی هستند که آنها را به یک لبخند زیبا برساند. این یعنی آنها به دنبال محصولات و خدماتی هستند که بهداشت دهان و دندان آنها را تضمین کند؛ هم چنین می خواهند راه های محافظت از دندان و جلوگیری از ابتلا به بیماری را بدانند. وقتی چیزی را پست می کنید، با دادن راه حل های ارزشمند برای سلامت دهان و دندان در آن، معتبر بودن خود را نشان دهید.

اگر مردم پست های شما را سودمند بدانند، آنها را با خانواده و دوستان خود به اشتراک می گذارند. درنتیجه، تعامل شما با دیگران افزایش می یابد.
خوب است بدانید که 49 درصد از مردم می گویند چون محتوایی از نظرشان آموزنده و ارزشمند است، آن را به اشتراک می گذارند. محتوا فرصت خوبی برای نشان دادن دانش شماست.

 

4- با مخاطب خود در ارتباط باشید

دوباره این نکته را یادآور می شویم که فضای مجازی به معنی ارتباط با مخاطب است. شما نمی خواهید برای مشتریان بالقوه خود پست قرار دهید، شما می خواهید محتوایی را تولید کنید که مخاطب را وادار به کلیک کردن، نظر دادن و به اشتراک گذاشتن کند.
یک راه مفید برای ارتباط با مخاطب سوال پرسیدن است. مردم به اینکه فرصت نظر دادن درباره یک موضوع مهم را داشته باشند علاقه دارند و از آن لذت می برند. درباره عادت های بهداشت دهان ودندان بیماران خود سوال بپرسید و آنها را به جواب دادن مشتاق کنید. از ترفدهای مشابه در اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکان استفاده کنید.

 

5- از ویدیوی زنده بیش ترین استفاده را بکنید

یکی از مباحث جذاب و به روز فضای مجازی، ویدیوی زنده است. از این ابزار می توان برای تعامل با مخاطب و مطرح کردن خود استفاده کنید که اساس اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکان همین نکته است.
پست های ویدیویی در اینستاگرام مانند استوری و قابلیت پخش زنده در فیسبوک به شما اجازه می دهد از تبلیغات عادی دندانپزشکان پیشی بگیرید و به صورت معمول با بیماران خود در ارتباط باشید.

 

6- از نقد ها و منابع استفاده کنید

نقد های آنلاین یک ابزار مناسب دیگر برای اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکان به شمار می رود. حدود 90 درصد از خریداران تحت تاثیر نقد های آنلاین محصولی را خریداری می نمایند. هرچه بیش تر یک بیمار احساس رضایت کند و آن را با دیگران در میان بگذارد، افراد را به مراجعه به شما مشتاق تر می کند.
اگر شما نمی دانید چگونه از نقد ها استفاده کنید، راه هایی مانند تخفیف محصولات دندانی یا پیشنهاد تخفیف به افراد خاص همیشه وجود دارد.

 

استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی برای دندانپزشکان

 

مانند هر استراتژی دیگری، برای موفق بودن در دنیای بازاریابی شبکه های اجتماعی تنها یک راه حل وجود ندارد. اگر شما به اهمیت ارتباط با مشتری در فضای مجازی پی برده باشید، می توانید یک برند معتبر، مورد اطمینان و جذاب برای بیماران بسازید.

به مخاطبان خود ثابت کنید که می توانند به شما اطمینان کنند؛ آنگاه شما با تعداد زیادی بیمار رو به رو خواهید شد که دیگر از رفتن به دندانپزشکی وحشت ندارند.

By | 1398/8/20 14:22:45 نوامبر 11th, 2019|بازاریابی شبکه های اجتماعی|0 Comments

Leave A Comment