استراتژی های کاربردی برای افزایش درآمد کلینیک به دو برابر حد معمول

سازمان های پزشکی و کلینیک های تخصصی نیز با چالش های مشابه هر کسب و کار دیگری مواجه می شوند، چالش هایی مانند اینکه در عین ارائه خدمات با کیفیت، بازده مناسب و سوددهی داشته باشند. اینجاست که با انجام ریسک های حساب شده، موقعیت های مناسبی برای شما فراهم می شود.
خوشبختانه، آمار موفقیت در کلینیک های درمانی نوپا بسیار بالاتر از کسب و کار های دیگر است و چشم انداز صنایع پزشکی در ایران بسیار مثبت است. اگرچه، توقع های نامناسب در اولین سال تاسیس به ایجاد بحران های مالی در بسیاری از کلینیک ها منجر می شود و آن ها را از ادامه فعالیت باز می دارد. این موضوع شامل هزینه زیاد کلینیک و دست بالاگرفتن میزان درآمد نیز می شود.

برای کسانی که که در شرف تاسیس یک کلینیک جدید هستند، این نکته بسیار اهمیت دارد که با برنامه ریزی و تصمیم گیری مناسب و دنبال کردن یک پروسه به جا، افزایش درآمد کلینیک و دو یا سه برابر کردن آن در سال های اول تاسیس هدفی دست یافتنی به نظر برسد. استراتژی های مختلفی برای افزایش درآمد کلینیک در ابتدای تاسیس آن وجود دارد.

بیش ترین تمرکز شما باید صرف دست یابی به این نقاط عطف و داشتن یک مسیر عملکرد فعالانه برای این هدف باشد:

  • بیماران و به طورکلی میزان تقاضای کلینیک شما
  • استراتژی های ضروری کسب و کار شما و میزان درآمد مطلوب
  • تکنولوژی، تیم و سیستم کاری شما

 


 

افزایش درآمد کلینیک: 7 استراتژی برای رسیدن به موفقیت

 

1- توصیه های با کیفیت را پیگیری و اجرا کنید

 

در هر فرصتی به دنبال منتور ها و مشاوران با تجربه باشید تا به شما در برنامه ریزی و پیش بینی وضعیت اقتصادی کلینیک کمک کنند. با مقایسه اولویت های کار شما، بیماران بیش تر وقت شما را به خود اختصاص می دهند. در این شرایط تمرکز روی این موضوع که کلینیک و تخصص شما به چه راهکارهایی برای افزایش درآمد نیاز دارد بسیار دشوار به نظر می رسد، در حالی که استخدام کردن مشاوران معتمد برای اجرایی کردن استراتژی های مالی و اقتصادی مورد نیاز کلینیک، یک گزینه ایده آل به نظر می رسد.

 


 

2-انتخاب هدف مناسب

 

مجموعه ای از اهداف بلند پروازانه را انتخاب کنید ولی در عین حال واقع بین باشید. این کار به شما اجازه می دهد تا ابتدا بر روی مسائل با اهمیت تر تمرکز کنید و در عین حال یک برنامه واضح برای روند انجام کارها در آینده داشته باشید. این اهداف باید مرتبا بررسی شوند که در حالت ایده آل این کار در فهرست برنامه ریزی شما برای استراتژی های افزایش درآمد کلینیک قرار می گیرد. هم چنین توجه به اینکه اهداف شما با معیار خودتان یا به طور کلی، همه سازمان های درمانی، مقایسه شوند بسیار مهم است. این کار به شما کمک می کند که یک بایگانی مناسب از مخاطبان خود داشته باشید و یک روش برای تحلیل عملکردتان در طی سال ها نیز به شمار می رود.

 


 

3- ارزش ها را نشانه بگیرید

 

به ارزش های اساسی مخاطب توجه کنید، نه حجم خدمات درمانی. بیماران شما مهم ترین دارایی تان هستند پس مطمئن شدن از اینکه آنها خدماتی با بالا ترین کیفیت ممکن را دریافت می کنند و تجربه خوبی از مراجعه به کلینیک شما دارند، برای افزایش درآمد کلینیک شما امری سودمند است. در طولانی مدت، خدمات درمانی متمرکز روی ارزش های مخاطب، هم برای بیماران و هم برای کسب و کار شما با اعتبار و پاداش همراه است.

 


 

4- برای افزایش درآمد کلینیک، همواره حضور آنلاین داشته باشید

 
حضور آنلاین کلینیک- حامی مد
 

اطمینان پیدا کنید که کلینیک شما در موتورهای جست و جو و شبکه های اجتماعی، حضوری فعال داشته باشد و به آسانی پیدا شود. این کار شناسایی کلینیک شما را برای مخاطبان جدید راحت تر می کند و هم چنین به بیماران قدیمی و متخصصان درمانی تیم شما کمک میکند تا فعالیت های کلینیک شما را دنبال کنند. رعایت این نکته که وب سایت شما برای کاربران با موبایل نیز بهینه سازی شده باشد بسیار اهمیت دارد. بررسی های جدید نشان داده است که تنها 33 درصد کاربران از کامپیوتر برای مشاهده وب سایت ها استفاده می کنند و بیش از دوسوم کاربران با موبایل خود به جست و جوی وب سایت ها می پردازند.

 


 

5- سطح کارآمدی کلینیک خود را دنبال کنید

 

اطمینان پیدا کنید که دانسته های شما از فعالیت ها و وظایف کلینیک، شامل پذیرش بیماران جدید یا درخواست آسیب شناسی، کامل و درست است. این کار به شما اجازه می دهد تا تمام پروسه های کلیدی کلینیک خود را دنبال کنید و فرصت های جدید توسعه اتوماسیون مراحل کاری را در کلینیک اجرا کنید. از طریق انجام یک حسابرسی و داشتن مستندات شفاف، شما می توانید بخش هایی را که در آن ناکارآمد بوده و نیاز به تقویت دارید پیدا کنید.

 


 

6- بخش خدمات پرداخت مشتری خود را بهبود ببخشید

 
بهبود خدمات پرداخت مشتری- حامی مد
 

قبض های سررسیده می تواند یک مشکل اساسی برای شما باشد. آنهاعلاوه بر اینکه یک مسئولیت اداری برای شما ایجاد می کنند، ممکن است نقدینگی کلینیک را هم با مشکل رو به رو سازند. دنبال کردن آنها و استفاده از تکنولوژی برای این کار به شما کمک می کند تا نقدینگی خود را در وضعیت مثبت نگه دارید.

 


 

7- برای افزایش درآمد کلینیک خود، از تکنولوژی های مفید استفاده کنید

 

در آخر، استفاده از تکنولوژی های حمایت کننده را فراموش نکنید. کلینیک های مدرن با سیستم های مدیریتی دیجیتال بسیار سودده تر از کلینیک های با طرز کار قدیمی تر هستند. آنها می توانند عملکرد اجرایی شما برای ارائه خدمات درمانی در بهترین سطح را تقویت ببخشند و تجربه ای به یاد ماندنی برای بیماران به وجود آورند.

 

افزایش درآمد کلینیک نیاز به عملی کردن یک پروسه طاقت فرسا ندارد. با بهبود یک سری بخش ها و توجه به بازده کلینیک، پیگیری توصیه های مشاوران و اجرایی کردن آنها، استفاده از تکنولوژی های مفید و توجه به ارزش های اساسی مخاطبان موفقیت کلینیک شما تضمین می شود. در نهایت ما خدمات اصولی برای افزایش درآمد کلینیک و داشتن یک بیزینس موفق را برای شما گرد آوری کرده ایم.

 

By | 1398/9/13 19:10:33 دسامبر 4th, 2019|مدیریت مراکز درمانی|0 Comments

Leave A Comment