بازاریابی دیجیتال و 7 دلیل برای استفاده از آن توسط پزشکان

اگر پزشک، دندانپزشک یا مدیر یک کلینیک یا هرگونه مرکز درمانی هستید، تا به حال متوجه شده اید که با بازاریابی دیجیتال برای مراکز درمانی، رقابت در دنیای پزشکی و خدمات درمانی بسیار شدت گرفته است و این نیاز را حس کرده اید که باید برای جذب مراجعه کننده ی بیشتر، علم بازاریابی را به طور جدی وارد روند فروش خود کنید. باید بدانید که در عصر حاضر، بازاریابی دیجیتال بسیار بیشتر از روش های بازاریابی قدیمی در سرنوشت حرفه ای شما و موفقیت مرکز درمانی تان موثر است. بازاریابی دیجیتال یک کلید برای توسعه خدمات درمانی شما و جذب بیماران جدید است.

بسیاری از پزشکان هنوز به اینکه به استراتژی های بازاریابی دیجیتال نیاز دارند اعتقادی ندارند ولی این یک باور اشتباه است. اینترنت به شما فرصت ارائه خدمات خود در برابر تمام دنیا را می دهد و استفاده نکردن ار این کانال ارتباطی قوی یک اشتباه بزرگ به نظر می رسد که در بلند مدت بر شرایط شغلی را مورد تهدید قرار می دهد.

 

مزایای بازاریابی دیجیتال برای مراکز درمانی

 
مزایای بازاریابی دیجیتال برای مراکز درمانی- حامی مد
 

گفتن تمام مزیت های ایجاد استراتژی بازاریابی آنلاین سخت به نظر می رسد؛ اما می توان روی جنبه های مهم آن تمرکز کرد. ما به شما توضیح می دهیم که چه چیزی این روند را بااهمیت می کند. پس به خواندن ادامه دهید تا از 7 دلیل مهم نیاز به بازاریابی دیجیتال در پزشکی آگاه شوید.

 

1- شما می توانید به طور دائم با میلیون ها نفر در ارتباط باشید

اولین دلیل اسفاده از بازاریابی دیجیتال ساده است : بازاریابی دیجیتال به شما اجازه می دهد تا با میلیون نفر دائما در ارتباط باشید. بیش از نیمی از جمعیت کره ی زمین هم اکنون آنلاین هستند؛ این نکته برای شما فرصتی فراهم می کند تا کلینیک خود را به سرعت معرفی کنید.

 

2- بازاریابی دیجیتال می تواند آگاهی جامعه از مرکز درمانی شما را افزایش دهد

به طور کلی افراد بسیار بسیار زیادی از اینترنت برای جست و جوی خدمات درمانی و پزشکی استفاده می کنند. اگر برای مرکز درمانی تان بازاریابی دیجیتال انجام شود، نام کلینیک شما می تواند در مقابل چشم درصد زیادی از جامعه قرار بگیرد و آن ها را از خدمات شما آگاه کند. اگر شما یک استراتژی بازاریابی دیجیتال خوب طراحی کنید، قطعا می توانید تعداد قابل توجهی بیمار برای کلینیک خود در ماه های آینده جذب کنید.

 

3- با بازاریابی دیجیتال می توانید بازه ی دقیق تری از مخاطبان را مورد هدف قرار دهید

پلتفرم های دیجیتال مانند فیسبوک و گوگل به بازاریاب ها اجازه می دهد که کاربران خود را به صورت جامع و دقیق مورد هدف قرار دهند. برای مثال، شما می توانید تبلیغات خود را فقط برای کاربران یا افرادی نمایش دهید که درباره بیماری خاصی علاقه نشان داده اند. هم چنین شما می توانید روی افرادی که بنا به دلایلی، به بیماران قبلی شما شباهت دارند، سرمایه گذاری کنید. گزینه های در اختیار شما بیشمار هستند، شما باید بسته به شرایط سودمند ترین آنها را انتخاب کنید.

 

4- بازاریابی دیجیتال کم هزینه است

بازاریابی دیجیتال نیاز به سرمایه گذاری زیاد ندارد. بنا بر تحقیقات، بازاریابی محتوا 62 درصد کم تر از بازاریابی های سنتی هزینه دارد و کارایی آن حدود 3 برابر است. این یک موقعیت بزرگ برای پیشرفت سریع و غیر منتظره با هزینه کم در فعالیت های تبلیغاتی است.

 

5- با انجام بازاریابی دیجیتال، در تمامی ساعات در دسترسید

شما و کارمندانتان ممکن است در همه ساعات روز در دسترس نباشید، اما محتوای دیجیتالی شما هر روز به صورت 24 ساعته در دسترس بیماران است. کسی که می خواهد درباره شما یا خدماتتان بیشتر بداند، می تواند در هر ساعتی که خواست می تواند وب سایت یا صفحات شبکه های اجتماعی شما را مطالعه کند.

 

6- دیجیتال مارکتینگ اعتبار حرفه ای تان را افزایش می دهد

دلیل دیگر وارد شدن در بازی بازاریابی دیجیتال، استفاده از آن برای افزایش اعتبار حرفه ای است. با ایجاد محتوای با کیفیت، شما می توانید ثابت کنید که یک تیم مطلع و با تجربه شامل متخصص های جدی هستید که می توانید برای بیماران خدمات درمانی را در بهترین سطح فراهم کنید.

 

7- دیجیتال مارکتینگ باعث می شود حرفه ای تر از رقبایتان عمل کنید

قبلا گفته شد که بسیاری از مراکز درمانی هنوز هم به بازاریابی دیجیتال توجه ای نمی کنند. این موضوع برای شما یک شانس بزرگ ایجاد می کند تا با اجرای ساده ترین فعالیت های بازاریابی دیجیتال، خود را از جمعیت رقیبان متمایز کرده و عملکرد مناسب تری ارائه دهید.

 

خلاصه ای از راهنمای بازاریابی دیجیتال برای مراکز درمانی

 
خلاصه ای از راهنمای بازاریابی دیجیتال برای مراکز درمانی- حامی مد
 

حالا که شما دلایل ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتال را می دانید، باید روش درست به کار بردن آن را نیز درک کنید. این یک پروسه طولانی و زمان بر است اما ما فقط به ویژگی های بنیادی اشاره خواهیم کرد.

طراحی یک وب سایت با ظاهری زیبا اولین قدم در پروسه است. وب سایت اولین چیزی است که مصرف کننده برای فهم پیشنهاد شما، آدرس، ساعات کاری، پرسنل و خیلی از موارد دیگر به آن مراجعه می کند. وب سایت خود را با برجسته سازی مرتبط ترین اطلاعات تمیز و مختصر نگه دارید و ایجاد یک ساختار ساده برای آدرس دهی آسان (کروکی کلینیک) را فراموش نکنید.

یک وب سایت پزشکی هم چنین به یک بلاگ خوب برای آگاهی و آموزش دادن به بینندگان نیاز دارد. این یک راه برای اثبات قابلیت های حرفه ای و پاسخ به سوال های متداول است؛ پس اطمینان پیدا کنید که مشتریان بالقوه را با توضیحات مستقیم تحت تاثیر قرار دهید.
البته شما نباید از بهینه سازی سئو سایت غافل شوید. محتوای سایت باید با سئو بهینه سازی شود چون شما می خواهید به آسانی توسط گوگل یا هر موتور جست وجوی دیگری قابل تشخیص باشد. سئو ابتدایی، متا داده، کلمات کلیدی، ساخت لینک، سازگار با موبایل بودن، تجربه کاربرو…. را به درستی رعایت کنید تا سایت خود را فعال کنید و در کل رتبه آنرا در موتور های جست و جو تقویت کنید.

ما هم چنین به شما پیشنهاد می کنیم از نقل قول ها به عنوان تبلیغات دهان به دهان استفاده کنید. بیماران اغلب به یکی از آشنایشان که تجربه درمان در کلینیک شما را داشته است، اعتماد دارند. شما می توانید در یک ویدیو میزان رضایت مشتریان خود را ضبط کنید. چهره واقعی بیماران قبلی بهترین پتانسیل را برای اعتماد به شما ایجاد می کند و قانع کننده به نظر می رسد.

به عنوان آخرین نکته، ما پیشنهاد می کنیم که از صفحات شبکه های اجتماعی خود بهره برداری کنید زیرا که آن ها شما را به میلیارد ها کاربر در سرتاسر جهان معرفی می کنند. نیازی نیست که شما در اینستاگرام یا فیسبوک بیش از اندازه فعال باشید، اما انتشار یک پست جدید هر از چند گاهی و کنجکاو کردن مردم یا اطمینان دادن به این موضوع که شما در دسترس هستید برای شما بسیار ضروری است.

 

نتیجه گیری

 

مراکز درمانی باید روی کار تخصصی و حرفه ای تمرکز کنند تا بتوانند بیماران بییش تری را جذب کنند، اما این موضوع برای پایدار نگه داشتن بیزینس در طولانی مدت کافی نیست. ما 7 دلیل نیاز شما به استراتژی بازاریابی دیجیتال را نشان دادیم. به پیشنهادات ما فکرکنید و تلاش کنید تا هرچه سریع تر آن ها را عملی کنید. این راهکارها می توانند مرکز درمانی شما را مطرح و پرسود کنند.

By | 1398/8/25 20:07:37 نوامبر 16th, 2019|دیجیتال مارکتینگ|0 Comments

Leave A Comment