هر آنچه باید در مورد بازاریابی و تبلیغات کلینیک ها و مطب ها بدانید

اگر شما مدیریت کلینیک، مطب یا هر مرکز درمانی دیگری را به عهده دارید، می دانید که برای رضایت مراجعین باید درمان خوب و با کیفیت عرضه کرد، اما برای گسترش بازار و شناخته شدن نام تان باید از بازاریابی و تبلیغات کلینیک ها و مطب ها استفاده کنید تا مردم بیشتری نام شما را بشنوند و نمونه کار های مرکز درمانی شما را ببینند. امروزه رقابت بین پزشکان، دندان پزشکان و سایر فعالان حوزه ی سلامت بسیار زیاد شده، پس برای این که بتوانید در این رقابت پیروز باشید باید از بهترین روش های بازاریابی و تبلیغات کلینیک ها و مطب ها که مناسب تخصص و حوزه ی فعالیت شماست استفاده کنید. همان کاری که بسیاری از رقبای شما انجام می دهند. بازاریابی و تبلیغات کلینیک ها و مطب ها به دو شیوه ی آفلاین و آنلاین انجام می شود که هرکدام از آن ها در جهتی می توانند به افزایش تعداد مراجعین شما کمک کنند.
 


اهداف بازاریابی و تبلیغات کلینیک ها و مطب ها

قبل از تصمیم به انتخاب بازاریابی آنلاین یا آفلاین در حوزه سلامت باید اهداف خود از بازاریابی را مشخص کنید، برای مثال:
 

– قوی تر کردن حضور و افزایش آگاهی از خدمات درمانی و سلامتی که ارائه می دهید در محدوده کلینیک یا مطب خود
– افزایش تعداد مراجعان
– تشکر کردن از مراجعان فعلی و دادن امکانات ویژه به آنان
– افزایش ارجاع از سایر پزشکان به خدمات شما
– شناخته شدن نام شما در فضای آنلاین
– و…
 

پس از تعیین اهداف نوبت به انتخاب نوع بازاریابی می‌رسد. در ادامه هر دو روش بازاریابی آنلاین و آفلاین را با هم بررسی می کنیم.
 


بازاریابی آنلاین یا دیجیتال در حوزه سلامت

بازاریابی دیجیتال در حال تکاملی مداوم است‌. بیش از ۷۰ درصد مردم از نقدهای آنلاین برای پیدا کردن پزشک استفاده می‌کنند. بازاریابی به صورت دیجیتال فوایدی برای مجموعه درمانی شما دارد و امکاناتی را در اختیار شما می گذارد که در بازاریابی سنتی وجود ندارد. برای اطلاع از امکانات و امتیازات ویژه ی بازاریابی دیجیتال می توانید بلاگ ” بازاریابی دیجیتال و 7 دلیل برای استفاده از آن توسط پزشکان” را بخوانید. بازاریابی دیجیتال می‌تواند شامل ساخت وب سایت، استفاده از SEO، استفاده ‌از PPC ( پرداخت به ازای هر کلیک)، بازاریابی ایمیلی، شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، تبلیغات یوتیوبی و … شود. در ادامه هر کدام از انواع بازاریابی دیجیتال را با هم بررسی می کنیم:

طراحی وب سایت

داشتن یک وب سایت کامل برای هر کلینیک، مطب و هر مرکز درمانی دیگری ضروری است. یکی از دلایل مهم ضروری بودن وب سایت، تاثیری است که از مرکز درمانی شما در ذهن مخاطب به وجود می آورد. وقتی یک بیمار موضوعاتی در مورد بیماری اش را در گوگل سرچ می کند، سايت هايي براي پاسخ به او در صفحه ي اول گوگل ظاهر مى شوند. حالا فكر كنيد كه يكي از اين سايت ها سايت مركز درماني شما باشد. بيمار وارد آن مى شود و در مورد بيماري اش اطلاعاتي كسب ميكند. به این شکل او اعتماد بيشتري به شما پیدا كرده و متوجه ميشود كه مركز درماني شما وجود خارجی هم دارد. در اين صورت احتمال مراجعه ى بيمار به مركز درماني شما چند برابر قبل مى شود.

به علاوه ي اين مزيت، داشتن وب سايت شما را به روز تر نشان مى دهد. معمولا افراد بعد از شنيدن نام يك مركز درمانى اولين كاري كه ميكنند اين است كه نام آن را در گوگل سرچ ميكنند… حالا فكر كنيد در چنين شرايطي هيچ اثري از مركز درماني شما در اينترنت وجود ندارد تا بيمار اطلاعات لازم در مورد كلينيك شما را كسب كند. نداشتن سايت ميتواند باعث شود كه شما بيماران بالقوه ى مركز درمانى تان را از دست بدهيد. اگر بيمارانی بخواهند اطلاعات مركز درمانى شما مثل آدرس، شماره تلفن، متخصصين و سوابق آن ها را پيدا كنند، به احتمال بسيار زياد نام كلینيك شما را سرچ ميكنند. اگر مركز درمانى شما وب سايتى نداشته باشد كه اين اطلاعات را به راحتي در دسترس آن ها بگذارد، احتمالا شانس جذب اين بيماران جديد را از دست مى دهيد.
برای اینکه وب سایت کلینیک تان بهینه باشد باید بخش های مشخصی داشته باشد. شما می توانید در مورد این موضوع در بلاگ “مرگ و زندگی مرکز درمانی شما در دستان سایت کلینیک و بیمارستان شماست!” مطالعه ی بیشتری کنید.

تبلیغات کلینیک ها و مطب ها - بازاریابی بیمارستان ها

بهبود سئوی سایت ( SEO )

اگر سرچ هاى يك شخص در گوگل را طي يك سال بررسي كنيم، تقريبا غير ممكن است كه اين شخص اطلاعات پزشكى را سرچ نكرده باشد. اين يك فرصت بى نظير براى مراكز درمانى است كه تلاش كنند تا در صفحه ى اول گوگل قرار بگيرند و در معرض ديد افراد زيادي كه هرروزه موضوعاتى در زمينه ى پزشكي و دندانپزشكي را سرچ ميكنند قرار بگيرند. Seo يا search engine optimization كه به معناى بهينه سازي در موتور هاى جست و جو است به فرایند بهینه سازی محتوای آنلاین گفته می شود به گونه ای که موجب افزایش جذابیت آنها برای موتورهای جستجو شده و در نتیجه، آن محتوا در هنگام جستجوی عبارتی به خصوص، در رتبه بالاتری قرار می گیرد. با توجه به پرمخاطب بودن موضوعات پزشكى در موتور هاى جست و جو، سرمايه گذاري روى سئوى وب سايت مراكز درماني ضرورى است. در ادامه دلایل اهمیت سئو برای وب سایت مرکز درمانی شما را بررسی می کنیم.

شناخته شدن بیشتر و افزایش اعتبار

يكى از دلايل اهميت غيرقابل انكار سئو براى مراكز درمانى اين است كه اگر سايت شما در صفحه ى اول نتايج گوگل قرار بگيرد، هر روز در مقابل ديد افراد بسيار زيادى قرار مى گيرد. همين در معرض ديد بودن باعث بيشتر شناخته شدن مركز درمانى شما و افزايش اعتبار آن مى شود.

افزایش اعتماد به مرکز درمانی شما

وقتي وب سايت شما در صفحه ى اول يك موتور جست و جوى معتبر قرار مى گيرد افراد بيشترى به كلينيك، مطب يا بيمارستان شما اعتماد مى كنند و از نظر روانى تاثیر مثبتى بر ذهن افراد دارد.

افزایش ترافیک سایت

سئوى قوى سايت كه منجر به آمدن در صفحه ى اول گوگل مى شود، افراد بيشترى را به سايت شما هدايت ميكند و در اصطلاح ترافيك وب سايت شما را افزايش مي دهد. اين افزايش ترافيك سايت براي شما سود بسيار زيادي دارد. بگذاريد با يك مثال توضيح دهيم. اگر قرار باشد كه تبليغ بيلبوردي انجام دهيد، براي اين كار يك خيابان شلوغ را انتخاب ميكنيد يا يك خيابان خلوت را؟ واضح است كه انتخاب همه خيابان شلوغ تر است، چون در اين صورت بيلبورد در معرض ديد افراد بيشتري قرار ميگيرد و احتمال پيدا شدن مشترى از بين اين افراد بيشتر است.

بالا بودن نرخ بازگشت سرمايه يا ROI

بالا بودن نرخ بازگشت سرمايه يا ROI يكى ديگر از مزاياي مهم سئو براى مراكز درماني است. يعني اگر شما براي بهبود سئوى سايت خود هزينه ميكنيد، با پيدا شدن مشتريان بيشتر از طريق سئو ميتوانيد اين هزينه را جبران كرده و به سوددهى هم برسيد.در بسياري از موارد ديده شده كه نرخ بازگشت سرمايه ی سئو از نرخ بازگشت تبليغات در تلويزيون و راديو بيشتر است.
 

تبلیغات کلینیک ها و مطب ها - بازاریابی - دندانپزشکی و پزشکی

سوشال مدیا مارکتینگ یا بازاریابی شبکه های اجتماعی

شايد تا چند سال پيش براى بيشتر افراد، فالو كردن پزشك شان در اينستاگرام يا فيس بوك كارى خنده دار به نظر ميرسيد و اصلا كسي لزومي نميديد تا اين كار را انجام دهد. اما اين روز ها همه چيز فرق كرده است. در ليست فالويينگ هاى بيشتر كاربران اينستاگرام حداقل يك پزشك، دندانپزشك، كلينيك يا مطب وجود دارد. به جرات مي توان گفت رقابت پزشكان، دندانپزشكان و كلينيك ها در اينستاگرام كاملا جدي شده و برد و باخت هر متخصص يا كلينيك در اين رقابت ميتواند به افزايش يا كاهش بيماران شان منجر شود. در ادامه بررسی می کنیم که چرا بخش عظیمی از بازاریابی و تبلیغات کلینیک ها و مطب ها از طریق شبکه های اجتماعی انجام می شود.

برقراری راحت تر ارتباط با مخاطبان و مراجعین بالقوه

يكى از دلايل اصلي روى آوردن متخصصان و كلينيك ها به شبكه هاى اجتماعى به خصوص اينستاگرام اين است كه آن ها از اين طريق راحت تر مى توانند با بيماران خود ارتباط برقرار كنند و با به نمايش گذاشتن نمونه كار ها اعتماد افراد بيشتري را به خود جلب كنند.

افزایش آگاهی و جلب اعتماد بیشتر

بيشتر افراد هر روز اينستاگرام و ساير شبكه هاي اجتماعي خود را چك ميكنند و فعاليت متخصصان و كلينيك ها را زير نظر ميگيرند. كلينيك يا مطب شما با توليد محتواي مناسب ميتواند سطح آگاهي كاربران را بالا ببرد و به دغدغه هاى ذهني آن ها پاسخ دهد. در اين صورت است كه مي توانيد اعتماد مخاطبان را به خود جلب كنيد تا تصميم بگيرند كه به شما مراجعه كنند.

احساس آرامش و راحتی بیشتر با متخصص

يكي ديگر از مزاياي شبكه هاى اجتماعي اين است كه بيماران از اين طريق احساس راحتي بيشتري با متخصص مورد نظرشان ميكنند و با ديدن پروسه ها و توضيحات درمان ها ترس شان از مراجعه به متخصص كمتر مي شود.
 
بازاریابی کلینیک ها و مطب ها - دندانپزشک - پزشک - شبکه های اجتماعی

دیده شدن هرچه بیشتر در شبکه های اجتماعی

از ديگر مزاياي مهم شبكه هاى اجتماعي براي بازاریابی و تبلیغات کلینیک ها و مطب ها اين است كه كاربران فعال در اين پلتفرم ها بسيار زياد هستند، پس هرچه فعاليت مفيد تري در شبكه هاى اجتماعي داشته باشيد، امكان ديده شدن شما و خدمات تان بيشتر است.

تبلیغات کلیکی

بازاریابی با تبلیغات کلیکی راهی براى افزايش بازديد سايت و بهبود سئو است و از طریق کلیک‌های کاربران بر روى لينك هاى مشخص صورت ميگيرد. يعني يك كاربر تبليغات كلينيك شما را در يك سايت پربازديد ميبيند، بر روى آن كليك ميكند و وارد وب سايت كلينيك شما مي شود. از نمونه هاى بارز تبليغات كليكي ميتوان به تبليغات گوگل ( google adwords ) يا تبليغات بنرى در ساير سايت هاى پربازديد اشاره كرد. حالا بايد ببينيم كه چرا تبليغات كليكي ميتواند براي كلينيك يا مركز درماني شما مفيد باشد؟

تبلیغات کلیکی و سئو مکمل یکدیگر اند

حتي اگر وب سايت شما سئوى خوبي هم داشته باشد، تبليغات كليكي هر چند مدت يك بار لازم است. چون تبليغات كليكي و سئو دست در دست هم كار ميكنند و به رشد وب سايت و افزايش بيماران مجموعه شما كمك ميكنند. هرچند سئوى وب سايت شما خوب باشد، باز هم ممكن است هميشه بالاي صفحه ي نتايج گوگل قرار نگيرد، پس تبليغات كليكي باعث مي شود جايگاه سايت شما در صورت پايين تر آمدن، باز هم بالا برود.

افزایش ترافیک وب سایت شما

بارزترين مزيت تبليغات كليكي اين است كه افراد زيادي را به سايت شما هدايت ميكند و باعث افزايش ترافيك سايت مي شود.

جذب هدفمند مخاطبان

تبليغات كليكي هدفمند جذب ميكند، يعني باعث مى شود تنها كساني وارد سايت شما شوند كه به خدمات شما نياز دارند.

بازاریابی و تبلیغات کلینیک ها و مطب ها با ایمیل مارکتینگ

ايميل ماركتينگ هم يكي از راه هاي جذب بازديد كننده به سايت شما و افزايش مراجعين شماست. ايميل ماركتينگ هنوز در ميان كلينيك ها، پزشكان و دندانپزشكان ايراني جاي خود را باز نكرده، پس استفاده از آن مي تواند شما را يك قدم جلو تر از رقبايتان قرار دهد.

ايميل ماركتينگ مركز درماني شما را به روز و مدرن تر نشان ميدهد، باعث مي شود افراد زيادي از طريق لينك موجود در ايميل به وب سايت شما وارد شوند و ترافيك سايت تان بالا برود. از طرفي ايميل ماركتينگ يكي از كم هزينه ترين روش هاي ماركتينگ است و نرخ بازگشت سرمايه ي بالايي هم دارد. يعني مبلغي كه شما براي ايميل ماركتينگ هزينه كرده ايد ميتواند توسط مراجعيني كه به كلينيك شما جذب ميكند جبران شود و به سود دهي زيادي هم برسيد.
 


بازاریابی آفلاین در حوزه سلامت

به کارگیری بازاریابی آفلاین سابقه ای طولانی دارد. سال هاست که مراکز درمانی از روش های بازاریابی آفلاین مثل بروشور، تبلیغات در روزنامه، بیلبورد و… استفاده میکنند. این روش ها هنوز هم کاربردی هستند و در بسیاری از مراکز درمانی از آن ها استفاده می شود. در ادامه روش های بازاریابی آفلاین برای کلینیک ها و پزشکان را بررسی می کنیم.

تبلیغات بیلبوردی

یکی از راه های رایج تبلیغات برای کلینیک ها، مراکز درمانی و متخصصان، تبلیغات بیلبوردی است. تبلیغات بیلبوردی برای مراکز درمانی و متخصصان را سال های زیادی است که در جای جای شهر مشاهده می کنیم. این روش تبلیغاتی مزایا و معایبی دارد. در ادامه مزایای این روش را بررسی می کنیم:

دیده شدن هرچه بیشتر

از مزایای این روش “دیده شدن” است. وقتی بیلبورد کلینیک شما در یک خیابان پرترافیک نصب شود، چشم های زیادی آن را می بیند و نام شما یا کلینیک تان به افراد زیادی شناسانده می شود.

تبلیغات بیلبوردی هم هدفمند است

تبلیغات بیلبوردی می تواند هدفمند باشد… حالا این مورد به چه صورت ممکن است؟ شما به عنوان یک تبلیغ دهنده می توانید مکان نصب بیلبورد خود را تعیین کنید. با نصب بیلبورد در مناطق خاصی از شهر که فکر می کنید مراجعین بالقوه ی شما در آن جا تردد می کنند، می توانید افراد آن منطقه را از وجود کلینیک خود آگاه کنید.

از معایب تبلیغات بیلبوردی هزینه ی بالای آن و پرت کردن حواس رانندگان و ایجاد بی نظمی بیشتر در رانندگی است.

بازاریابی و تبلیغات کلینیک ها و مطب ها در روزنامه

تبلیغات در روزنامه ها هم در سال های نه چندان دور در میان متخصصان و پزشکان رواج داشت. با توجه به اینکه این روز ها رسانه های آنلاین رواج بیشتری دارند، تبلیغات روزنامه ای کاهش پیدا کرده اما هنوز هم استفاده می شود.

استفاده از بروشور

بروشور ها یکی از محبوب ترین ابزار های مارکتینگ بین پزشکان، دندان پزشکان و مراکز درمانی است. هرچند که این روز ها به دلیل گرانی کاغذ، آنچنان روش به صرفه ای به نظر نمیرسد، اما هنوز هم جایگاه خودش را حفظ کرده است.

یکی از پر اهمیت ترین نقش های بروشور ها، استفاده از آن ها در همکاری مراکز درمانی و پزشکان با یکدیگر است. این همکاری ها به این صورت است که پزشکی می تواند بیمارانی را که به تخصص شما نیاز دارند را به شما ارجاع دهد تا برای دریافت یک سری خدمات از کلینیک شما استفاده کند. در ادامه در مورد این روش بیشتر توضیح خواهیم داد. اما به طور کلی باید گفت که بروشور ها می توانند در این زمینه اعتماد سایر پزشکان و مدیران مراکز درمانی دیگر را به تخصص شما یا خدمات تان جلب کند.

توزیع بروشور ها راحت است

یکی از مزایای بروشور ها این است که توزیع کردن آن راحت است. مثلا وقتی اطلاعات یک مرکز درمانی فقط در وب سایت یا شبکه ی اجتماعی آن موجود باشد، شاید در معرض دید خیلی از افرادی که زیاد در فضای آنلاین فعالیت ندارند قرار نگیرد، در این صورت پخش بروشور ها در محیطی که مشتریان بالقوه در آن حضور دارند می تواند مفید باشد. به طور مثال اگر شما مدیر یک کلینیک زیبایی باشید، می توانید بروشور های مرکز درمانی خود را در سالن های زیبایی یا مجموعه های ورزشی توزیع کنید، چرا که افراد حاضر در این مکان ها، معمولا از خدمات شما استقبال می کنند. همچنین قرار دادن محتوا هایی مناسب مثل اهداف یا نمونه کار ها در بروشور می تواند اعتماد مخاطبان را به مرکز درمانی شما جلب کند.

ارجاع بیماران از پزشکی به پزشک دیگر

یکی از روش های قدیمی مارکتینگ در بین پزشکان، ارجاع بیمار از پزشکی به پزشک دیگر یا از پزشک به آزمایشگاه یا سایر مراکز درمانی است. این روش یکی از موثر ترین روش هاست و میزان اعتماد بیمار در این روش بسیار بالاست، چرا که از طرف پزشک مورد اعتماد خود، به مرکز درمانی یا پزشکی دیگر ارجاع داده می شود. پس به پزشکان و مدیران مراکز درمانی توصیه می کنیم دایره ی ارتباطی خود را با سایر پزشکان و مراکز درمانی گسترده تر کنند و در سمینار ها و کنفرانس های پزشکی شرکت کرده و حضوری فعال داشته باشند تا در میان سایر متخصصین و مراکز درمانی شناخته شوند و ارتباطات خود را وسیع کنند.

البته نکته ای که در این مورد باید اضافه کنیم این است که در این روش بازاریابی، نقش بروشور ها به شدت پررنگ و حیاتی است. یک بروشور قوی و کامل می تواند خدمات شما را به خوبی به سایر مراکز درمانی و پزشکان معرفی کند و اعتماد آن ها را برای همکاری با شما جلب کند.
 

تبلیغات کلینیک ها و مطب ها - بازاریابی - اینستاگرام مارکتینگ پزشکی

برگزاری ایونت های ویژه

يكي از موفق ترين راه هاى ماركتينگ در كلينيك ها برگزاري ايونت هاي ويژه است. شما به عنوان مدير يك كلينيك يا مطب ميتوانيد در مركز درماني خود از افرادى دعوت كنيد تا به مناسبت يك برنامه ى خاص به مركز درماني شما بيايند و در آن برنامه با ارائه ي يك سري اطلاعات مفيد آن ها را براي مراجعه هاى بعدي به مركز درماني خود تشويق كنيد.

براي مثال اگر شما يك روانشناس هستيد و يك مركز مشاوره داريد، مي توانيد با برگزاري يك كارگاه ٥ ساعته ى رايگان در مورد مديريت تنش و استرس براي عده اي از دانشجويان, ٥ ساعت اطلاعات مفيد و با ارزش به آن ها بدهيد. اگر بتوانيد اين كار را به خوبي انجام دهيد، مي توانيد اعتماد بسياري از افراد حاضر در ايونت خود را جلب كنيد و آن ها را براي مراجعات بعدي به مركز مشاوره ي خود تشويق كنيد.
 


بازاریابی آنلاین در مقایسه با بازاریابی آفلاین

در بازاریابی آفلاین اصطلاحا از هل دادن محصول به سمت مشتری استفاده می‌کنند اما در بازاریابی دیجیتال از استراتژی جذب مشتری به سمت خود استفاده می‌شود‌.

صرفه‌جویی در هزینه: بازاریابی دیجیتال کم هزینه تر از بازاریابی سنتی است. بسیاری از کانال‌های بازاریابی دیجیتال رایگان هستند. مثلا ساختن صفحه در شبکه‌های اجتماعی رایگان است و فقط به صرف زمان نیاز دارد. خدمات SEO تنها نیاز به استفاده از کلمات کلیدی درست برای جلب مخاطب در نتایج موتور جستجو نیاز دارد. سرویس‌های دیگر مانند ساخت وب سایت، بازاریابی ایمیلی و … نیز ارزان بوده و مانند سرمایه گذاری ماندگار هستند. اما روش های بازاریابی آفلاین مثل بیلبورد، تهیه ی بروشور و… بسیار پرهزینه ست.

گستره بیشتر: بازاریابی دیجیتال اجازه می‌دهد تا کمپین های تبلیغاتی مختص جنسیت، سن و مکانی خاص داشته باشید و به آسانی به مخاطب هدف خود دسترسی داشته باشید. در بازاریابی آفلاین شما نمی توانید فیلتر کنید که بیلبورد شما برای چه جنسیتی و در چه رنج سنی ای نمایش داده شود.

پیگیری نتایج: بازاریابی دیجیتال ابزارهای مختلفی برای سنجش نتایج تبدیل مخاطب به مشتری دارد. پیگیری نتایج، درباره نوع و زمان مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال راهنمایی می‌کند، در حالیکه در تبلیغات تلویزیونی و رادیویی سنجش میزان جذب مخاطب ممکن نیست. به زبان ساده تر شما با تبلیغات تلویزیونی نمی توانید بفهمید که آیا کسی به این واسطه به مرکز درمانی شما مراجعه کرده یا نه!

ایجاد حس ارتباط با مشتری: بازاریابی دیجیتال، ارتباطی تعاملی مانند ارتباط بیمار و پزشک ایجاد کرده و به مراجعان حس مهم بودن خواهد داد. با فرم‌های نقد و بررسی که در وب سایت، شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌های شما موجود است به مراجعان فرصت نقد و بررسی مثبت و حتی منفی خود را داده و همیشه از آن‌ها برای صرف وقت و نظر دادن تشکر کنید. در بازاریابی آفلاین امکان ثبت بازخود مخاطبان وجود ندارد. مثلا هیچ کس با دیدن بروشور کلینیک تان نمی تواند سوالی در مورد آن بپرسد.

تعامل بیشتر: شبکه‌های اجتماعی فرصت تعامل بیشتر با مراجعان فعلی و جدید را می‌دهد. این قالب بهترین فرصت برای نشان دادن خود به عنوان صاحب نظر به مخاطبان هدف در موضوع مربوطه و جلب اعتماد آنان است. با انتشار راهنما و توصیه به مراجعان فعلی خود، مراجعان بالقوه به خدمات شما جلب شده و به مراجعان بالفعل تبدیل خواهند شد.

در دسترس بودن: شنیدن درباره خدمات شما در رادیو و تلویزیون با خطر فراموشی مواجه است در حالیکه تبلیغات آنلاین با فراخوان عمل (CTA) مخاطبان را مستقیما به صفحه مورد نظر می‌برد. فراخوان عمل (CTA) باید متناسب با کمپین‌های تبلیغاتی مختلف متفاوت باشد.

ایجاد اعتبار: بازاریابی دیجیتال به ایجاد اعتبار آنلاین قوی کمک می‌کند که در نتیجه تبلیغات دهان به دهان بیشتر خواهد شد. حضور و اعتبار آنلاین بیشتر، تعداد مراجعان را افزایش خواهد داد.
 


جمع بندی

اگر بخواهیم به طور خلاصه از این مقاله نتیجه گیری کنیم، باید بگوییم که نمی توان گفت بازاریابی آنلاین برای مرکز درمانی شما بهتر است یا بازاریابی آفلاین. ممکن است برای یک مرکز درمانی روش های آفلاین مناسب باشد و برای یک مرکز درمانی روش های آنلاین. تشخیص روش مناسب برای بازاریابی، به حوزه ی کاری، تخصص و رنج سنی مخاطبان شما بستگی دارد که این موضوع را با مشورت بازاریاب ها و بعد از چندین جلسه بررسی کامل مرکز درمانی تان می توانید متوجه شوید.

حامی مد تیمی تشکیل شده از بازاریاب هایی است که میتوانند در این زمینه با توجه به دانش و تجربیات خود به شما کمک کنند. پس در صورت تمایل می توانید فرم مشاوره ی زیر را پر کنید یا با ما تماس بگیرید.

By | 1398/9/12 12:22:37 دسامبر 3rd, 2019|بازاریابی|0 Comments

Leave A Comment