مرگ و زندگی مرکز درمانی شما در دستان سایت کلینیک و بیمارستان شماست!

هیچ تردیدی وجود ندارد که همه شرکت ها، علی الخصوص سازمان های پزشکی به سایت نیازمندند. امروزه نمی توان تصور کرد که یک کلینیک بدون نمایندگی مناسب اینترنتی به موفقیت برسد.
اگرچه این موضوع مورد توجه است که هنوز هم افرادی وجود دارند که نقش قابل توجه یک سایت مرجع پزشکی را درک نمی کنند؛ اما این همه مسئله نیست. در واقع مسئله اصلی اهمیت این موضوع است که طراحی سایت کلینیک و بیمارستان چگونه باشد تا بیش ترین میزان بیننده را جذب کرده و برای مالکان منفعت به همراه داشته باشد.

 

5 دلیل نیاز به طراحی سایت کلینیک و بیمارستان

 

در حال حاضر، یکی از مهم ترین کانال های فروش خدمات پزشکی و محصولات مرتبط، سایت های بیمارستان ها و کلینیک هاست. بسیاری از مشتریان بالقوه، هنگام انتخاب کلینیکی بخصوص، در اینترنت به دنبال اطلاعات مورد نیاز می گردند که تعداد این گونه افراد همواره رو به افزایش است. در ادامه، به 5 دلیل اصلی اهمیت طراحی سایت کلینیک و بیمارستان می پردازیم :

 

1. وب سایت، از مرکز درمانی شما یک برند قوی می سازد

طراحی سایت کلینیک و بیمارستان یکی از مهم ترین نکات در هر استراتژی برند سازی است. سایت، نه تنها راه ارتباط اصلی با مشتریان بالقوه است، بلکه یک فرصت مناسب برای ایجاد یک تصویر مشخص از کلینیکی قابل اعتماد با پرسنل شایسته است. البته ذکر این نکته ضروری است که سایت بیمارستان باید طراحی اداری داشته باشد.

2. پس از طراحی سایت کلینیک و بیمارستان، میتوانید در رقابت با سایر مراکز درمانی پیروز شوید

شما به عنوان مدیر یا مالک مرکز درمانی با نادیده گرفتن موضوع طراحی سایت کلینیک و بیمارستان، خود را از بخش قابل توجهی از سیل جذب مشتری محروم می کنید. در نتیجه، در رقابت با دیگر بیمارستان ها و مراکز درمانی رقیب که بیش ترین استفاده را از محیط اینترنت کرده اند، جایی برای مطرح شدن نخواهید داشت. این موضوع می تواند به این معنا باشد که میزان درآمد اضافی مرکز درمانی شما مقدار مشخص و قابل توجهی نخواهد بود.

 

طراحی سایت کلینیک و بیمارستان - مارکتینگ پزشکی

3. با طراحی سایت کلینیک و بیمارستان، همیشه در دسترس بیمار هستید

با وجود فرم بازخورد مشتری، شما می توانید به طور دائم با بیماران خود تعامل داشته باشید و نظر آنها را درباری سطح آمادگی خدمات درمانی بدانید. اطلاعات گردآوری شده می تواند به شما در حل کردن مشکلات در طول زمان و سطح انتظار مشتری کمک کند.

4. با داشتن یک وب سایت، مشتریان وفاردار تری خواهید داشت

میزان قابل توجهی از خدمات با تعامل مداوم با بیماران، که قبلا هم به آن اشاره شد، بهبود می یابد و این نکته باعث افزایش وفاداری مشتری می شود. البته موضوع حفظ تجربه خوب بیماران در مرکز درمانی خود بسیار اهمیت دارد که بعدا به آن اشاره خواهیم کرد.

5. کلینیک شما بدون وب سایت، مهره ی اصلی جذب بیمار را از دست می دهد

برای جذب حداکثر تعداد مشتری، شما باید مرکز درمانی خود را خوشنام کنید. برای انجام این کار، راه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها توسعه سایت بیمارستان یا کلینیک است. علاوه بر آن، بیشتر مردم به دنبال یافتن محلی برای درمان توسط اینترنت هستند.

 

نباید فراموش کرد که یک سایت پزشکی با سایت های سرگرم کننده تفاوت دارد. در این مورد، سایت شما درباره سلامت افراد است و شما حق هیچ گونه اشتباهی ندارید. طراحی سایت بیمارستان و کلینیک نیازمند روش خاصی است که جزئیات آن در زیر آمده است.

 

نیازمندی های قطعی برای طراحی سایت کلینیک و بیمارستان

مهم ترین عواملی که هنگام ساخت یک سایت جدید برای بیمارستان و مراکز درمانی باید در نظر گرفته شوند عبارت اند از :
• توانایی ارائه حرفه ای خدمات، کامل بودن آن ها و میزان دقت بسیار اهمیت دارد. البته این موضوع رایج است که اطلاعات غلط در زمینه پزشکی، هزینه و بازخورد بیش تری به همراه دارد. بنابراین در این موضوع توجه ویژه ای مورد نیاز است.

• از طرف دیگر، صفحات سایت های مراکز درمانی باید برای عمده کاربران و استفاده کنندگان خدمات و محصولات پزشکی واضح باشد. تجربه ثابت کرده است که یک مشتری بالقوه، همینطور خریدار محصولات پزشکی یا دارو، به طور ویژه خواستار اطلاعات کامل، شفاف و ساده است.

• در طراحی سایت یک مرکز درمانی، رویکرد رابطه مشارکتی اهمیت خاصی دارد. به عبارت دیگر، ایجاد ارتباط بین بیمار و پزشک که با هدف تقویت خدمات درمانی آورده شده است بسیار مهم است. این متد به شما اجازه می دهد که برای بیمار کامل ترین خدمات با بیش ترین کیفیت را فراهم کنید.

 

اکنون که نیازمندی های ضروری را مطرح کردیم به سراغ مسئله بعدی می رویم: وب سایت کلینیک یا مرکز درمانی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا رضایت و توجه بازدیدکنندگان که بیماران احتمالی هستند را جلب کند؟

 

ویژگی های طراحی سایت کلینیک و بیمارستان

اگر سایت مرکز درمانی شما بتواند با مخاطبانش رابطه ی حسی خوبی برقرار کند و تمامی ویژگی های کمک کننده را داشته باشد، می تواند در مخاطبان خود یک تجربه ی خوب و عالی به وجود آورد. بعد از به وجود آوردن تجربه ی خوب برای کاربران می توانید مطمئن شوید که وب سایت مرکز درمانی تان بیشترین سودآوری را دارد.
برای ایجاد تجربه ی خوب در مخاطبان وب سایت باید دقت کنید موارد زیر را در وب سایت خود داشته باشید:

• یک لیست باجزئیات از خدمات و هزینه ها:این که شما چه درمان ها و خدماتی و با چه هزینه ای پیشنهاد می کنید معمولا اولین چیزی است که بیمار در وب سایت شما به دنبال آن است.

• نوبت دهی برای ویزیت به صورت آنلاین

• گفت وگوی آنلاین: بیمار می تواند با نمایندگان مرکز درمانی در ارتباط باشد و سوالات مورد نظر خود را از آنها بپرسد ( این یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی بیمارستان یا کلینیک شماست)

• تماس اورژانسی: یک ویژگی بسیار مفید که هنگام نیاز فوری بیمار به پزشک مورد استفاده است.

• نقشه راه: این ویژگی به بیمار کمک می کند تا مرکز درمانی شما را به راحتی پیدا کند.

• بلاگ: یک بخش از وب سایت مرکز درمانی یا بیمارستان خود را به نوشتن مقاله هایی که ممکن است بیمار را جذب کند اختصاص دهید. این بخش می تواند راه حل های مفید پزشکی، برنامه های درمانی، روش های تشخیص و موضوع های دیگر در این زمینه باشد.

• اطلاعات درباره پزشکان: بدون شک، مهم ترین موضوع برای بیماران این است که قرار است توسط چه متخصصی درمان شوند. به آنها کمک کنید اطلاعات مورد نیازشان را درباره هر پزشک به دست بیاورند. این اطلاعات شامل تجربیات، مدارک تحصیلی،جوایز دریافت شده و نمونه کار ها است. همینطور توصیه می شود یک جدول از روزهای حضور پزشک تهیه کنید و بیمار را به رزرو نوبت به صورت فوری ترغیب کنید.

• تصاویر از محیط های مختلف بیمارستان یا کلینیک

• تور سه بعدی از بخش های بیمارستان: این ویژگی پرهزینه ولی باارزشی است که اضافه کردن آن به طراحی سایت کمک می کند. بیماران از این فرصت که کلینیک شما را در فرمت سه بعدی ببینند استقبال می کنند که این کار به افزایش قابل توجه تجربه خوب کاربران و بیماران منجر می شود.

• توصیه های آنلاین پزشک: البته، پزشک نمی تواند یک تشخیص کامل را با خدمات آنلاین سایت بیمارستان داشته باشد ولی می تواند بیمار را به متخصص مناسب معرفی کرده یا در مواقع اورژانسی کمک کند.

• فرم بازخورد: بیمار باید امکان فرستادن بازخورد را داشته باشد. هم چنین اضافه کردن یک پرسشنامه، که اجازه می دهد شما با نظرات و درخواست های بیماران بیش تر آشنا شوید، هوشمندانه است.

• سیستم جست وجوی پیشرفته و تعاملی برای پیداکردن اطلاعات ضروری

• ویژگی های مورد نیاز برای هر پزشک: پیشنهاد کردن ویژگی های متمرکز در پزشک به منظور تسهیل ارتباط با بیمار که در نتیجه، روند درمان را بهبود می بخشد. بهترین سایت پزشکی که برای متخصصان امکاناتی مانند گفت وگوی آنلاین با بیمار، ویدیوی بررسی و نقد داروها، کمک به مانیتور بیمار در مواقع خاص، محاسبات سریع فرمول های دارویی و…..فراهم می کند.

 

یک وبسایت پزشکی با حداقل قابلیت ها شامل موارد زیر است:

• طراحی اختصاصی
• فهرست ( شامل لیست خدمات، جدول حضور پزشک ها، لیست قیمت ها )
• متخصصان ( و اطلاعات درباره آنها)
• نوبت دهی آنلاین
• بازخورد و نظرات بیمار

By | 1398/8/8 12:18:46 اکتبر 30th, 2019|طراحی وب سایت|0 Comments

Leave A Comment