8 موردی که برای مدیریت اینستاگرام کلینیک های پوست و مو باید به آن ها توجه کنید

وقتی که صحبت به موضوع حفظ تعامل با مراجعین و بیماران می رسد، اینستاگرام با داشتن 700 میلیون کاربر آنلاین به صورت میانگین در هر ماه، در معرض توجه کلینیک ها قرار می گیرد و طبیعتا می تواند بهترین رسانه ای باشد که ارتباط یک مرکز درمانی و مراجعین و بیمارانش را بیشتر و بهتر می کند. اینستاگرام می تواند به صورت رایگان در تبلیغ محصولات و خدمات به شما کمک کند.

کلینیک ها و مراکز درمانی شانس این را دارند تا با استفاده از اینستاگرام، بدون پرداخت هزینه زیادی، توجه مخاطبان را به خدمات و محصولاتشان جلب کنند. از سال 2018، اینستاگرام اتصال برنامه نویسی اپلیکیشن (API) خود را اصلاح کرده است تا به کاربران اجازه دهد در اکانت های بیزینسی خود، از طریق یک پلتفرم واسطه نیز بتوانند مطالب خود را به اشتراک بگذارند. این کار به برندسازی کلینیک ها بسیار کمک می کند.

اگر صاحب یک کلینیک زیبایی یا پوستی هستید، تکنیک هایی که در ادامه آورده شده است می تواند به شما در مدیریت اینستاگرام کلینیک های پوست و مویتان کمک کند.

 

1-تا آنجا که می توانید، از ابزارهای رایگان اینستاگرام استفاده کنید

 

در این اواخر، اینستاگرام پروفایل های بیزینسی خود را بسیار شبیه به صفحه های تجاری فیسبوک کرده است. این پروفایل ها راه های ارتباطی بسیار گسترده ای برای ارتباط مشتریان با برندها فراهم کرده است و به کاربران اجازه می دهد تا به یک سازمان به خصوص زنگ بزنند، پیام بدهند یا ایمیل بزنند.

علاوه بر گزینه های متنوع در بخش ارتباط با مشتری، این گونه پروفایل های بیزینسی گزینه ای به نام بازخورد “Insights”دارند. این امکان به شما اجازه دسترسی به تجزیه و تحلیل داده های اکانت را می دهد تا بتوانید برای گذاشتن بیش ترین تاثیر روی کاربران و تعامل با آن ها برنامه ریزی کنید.
اگر شما از یک اکانت شخصی برای کلینیک خود استفاده می کرده اید، پروفایل خود را به نوع بیزینسی تغییر دهید و از این امکانات بیش ترین استفاده را بکنید. دانستن میزان ارتباط کاربران با محتوای شما می تواند به بهبود مدیریت اینستاگرام کلینیک های پوست و مو کمک کند.

 

2- تبلیغات متقابل

 

یک راه سریع برای افزایش دنبال کننده هایی که از قبل برند شما را شناخته اند، استفاده از دیگر شبکه های اجتماعی برای تبلیغ متقابل است. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که در دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توئیتر و لینکداین یک پست بگذارید که کاربران را به دنبال کردن صفحه اینستاگرام شما دعوت کند. از آنجا که این افراد از قبل شما را دنبال می کرده اند، احتمالا در مورد پیشنهادات جدید شما در اینستاگرام نیز کنجکاو خواهند شد؛ پس برای آن ها شانسی فراهم کنید تا در فضای مجازی همراه همیشگی شما باشند.

این موضوع که پست شما تنها باید در دسترس افراد مرتبط به برندتان قرار گیرد، ضرورتی ندارد. بسیاری از مردم می خواهند حضور خود را در یک پلتفرم به حداقل برسانند، چون دیگر کاربران به اندازه آن ها فعالیت نمی کنند. برای گرفتن بیش ترین میزان تاثیر از پست خود، تنها این موضوع اهمیت دارد که دنبال کنندگان شما با تعداد زیادی پروفایل در ارتباط باشند.

 
تبلیغات متقابل- حامی مد
 

3- مهم ترین اصل در مدیریت اینستاگرام کلینیک های پوست و مو: زیاده روی نکنید

 

برای نگه داشتن کلینیک خود در معرض توجه، به طور منظم در اینستاگرام پست بگذارید اما گذاشتن تعداد زیادی پست در یک بازه زمانی کوتاه مدت می تواند به از دست دادن دنبال کنندگان منجر شود، چون آن ها احساس خواهند کرد که همه جا شما را می بینند.

در مبحث به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، یک فرمول کلی که برای همه کلینیک ها جواب بدهد وجود ندارد. شما باید راهکارهای مختلف را آزمایش کنید و عکس العمل مخاطبان خود را دائما بسنجید.
یک بار پست گذاشتن در روز و در ساعت هایی که بیش ترین تعامل کاربران وجود دارد، برای یک کلینیک پوست و مو گزینه مناسبی به نظر می رسد. بعدها، میزان پست های خود را در روزهای خاص افزایش و کاهش دهید تا به میزان تعامل دلخواه خود با مشتریان برسید. زمانی که بفهمید چه راهکاری برای شما بهترین نتیجه را به همراه دارد، می توانید به اصلاح کردن آن ادامه دهید تا تعداد دنبال کنندگان شما افزایش پیدا کند. در موضوع بهینه سازی تعداد پست ها در مدیریت اینستاگرام کلینیک های پوست و مو ، نقطه پایانی وجود ندارد.

 

4- به دنبال کنندگان خود پاسخ دهید و نسبت به روند رشد خود واکنش نشان دهید

 

اگر کسی زیر پست شما کامنت می گذارد، چند ثانیه زمان بگذارید و جواب او را بدهید یا از او به خاطر اظهار نظرش تشکر کنید. این عمل ساده می تواند به افزایش میزان وفاداری کاربران به برند شما منجر شود و آن ها را به معرفی کنندگان مشتاق کلینیک شما به دیگران تبدیل کند.

شما هم چنین می توانید راه هایی را به کار بگیرید که کاربران را ترغیب کند تا به پست های شما واکنش نشان دهند. برای مثال، از آن ها بخواهید که دوستان خود را تگ کنند. این کار می تواند علاوه بر افزایش تعداد دنبال کنندگان ، دامنه مخاطبان مرکز درمانی شما را نیز افزایش دهد. واقعیت این است که وقتی فردی دوست خود را به صفحه شما هدایت می کند، یعنی با کلینیک شما مخالفتی ندارد و همین موضوع می تواند نتایج خوبی برای کلینیک شما به همراه داشته باشد.

 

5- در مدیریت اینستاگرام کلینیک های پوست و مو، استفاده از یک هشتگ جذاب به شما کمک زیادی می کند

 

استفاده از یک هشتگ تعاملی می تواند به برقراری یک ارتباط همیشگی بین شما و کاربران منجر شود؛ البته اگر شما به طور صحیح از هشتگ استفاده کنید.

یک راهکار که در کلینیک های مطرح جواب می دهد، ایجاد یک هشتگ ویژه است تا بیماران بتوانند بعد از استفاده از خدمات درمانی شما، عکس های خود را با آن تگ کنند.

این کار به شما از دو جهت کمک می کند:

  1. به کاربران اجازه می دهد که برای قرارگرفتن در صفحه شما به عنوان بیمار یا گرفتن تخفیف، از هشتگ استفاده کنند.
  2. با انجام این کار به طور رایگان کلینیک خود را تبلیغ می کنید؛ چون زمانی که یک فرد از هشتگ شما در پست خود استفاده می کند، در واقع او برند شما را به تمام دنبال کنندگانش معرفی می کند.

 

6- از محتوای قبلی سازمان های مرتبط با خود استفاده کنید

 
محتوای قبلی- حامی مد
 

اگر تولید محتوای کافی و به اندازه نیاز مخاطبان برای شما دشوار است، شما می توانید از منابع محتوایی دیگر، در اکانت های مرتبط با کلینیک خود برای دنبال کردن اهداف متفاوت استفاده کنید. البته شما باید اطمینان پیدا کنید که اسم منبع اصلی را ذکر کنید و حق انتشار آن ها را همواره رعایت کنید. شما می توانید این کار را با تگ کردن پروفایل آن ها یا ذکر نامشان در کپشن انجام دهید.

شما می توانید از اپلیکیشن هایی که به شما اجازه می دهد عکس های اینستاگرام را ذخیره کنید، برای آسان کردن روند پست گذاری دوباره استفاده کنید. شما باید از محتوای صفحه هایی استفاده کنید که دنبال کنندگان مورد هدف شما را داشته باشند. ممکن است تعدادی از دیگر اکانت ها نیز برای جبران، همین کار را با محتوای شما بکنند.

 

7- استوری های اینستاگرام خود را به روز نگه دارید

 

استوری های اینستاگرام که به صورت اسلایدی و 24 ساعته هستند، می توانند در هایلایت ها ذخیره شوند و دوباره مورد استفاده قرار گیرند. در کل، استفاده از استوری مزایای زیر را به دنبال دارد:

  • در نمایش قسمت های پشت صحنه بسیار مفید اند، به شرط آن که کیفیت پست های همیشگی را داشته باشد.
  • استوری ها، بلافاصله بعد از انتشار در بالای تایم لاین دنبال کنندگان کلینیک شما قرار می گیرند.
  • استوری به راحتی، با جست و جوی هشتگ ها و موقعیت های مکانی پیدامی شوند.
  • توصیه می شود که شما از انواع گوناگون استوری ها، مانند ویدیوهای کوتاه، بومرنگ ها، عکس ها و ویدیوهای زنده استفاده کنید.
  • شما می توانید عکس های خود را با فیلتر ها و متن های کوچک همراه کنید و به آن ها جذابیت بیش تری بدهید.
  • امکان تگ کردن در اینفلوئنسر مارکتینگ و دیگر همکاری ها بسیار اهمیت دارد و سودبخش است.

 

8- برای دنبال کنندگان خود، امکانات انحصاری فراهم کنید

 

جلب رضایت مشتری، نکته اصلی موفقیت هر کمپین مارکتینگی می باشد. شما می توانید به برای دنبال کنندگان خود با دیگر مخاطبان تفاوت هایی قائل باشید، برای مثال ابتدا آن ها را از رویدادها، محصولات و خدمات جدید خود باخبر کنید. در هنگام رونمایی از محصول جدید یا بازکردن یک شعبه دیگر، تیزرهای جذاب بسازید تا کنجکاوی آن ها را تحریک کنید و به آن ها احساس خاص بودن بدهید. این گونه پیش نمایش ها دنبال کنندگان شما را ترغیب می کند تا برای فهمیدن اخبار جدید، صفحه شما را همیشه چک کنند .

By | 1398/11/2 18:28:51 ژانویه 22nd, 2020|بازاریابی شبکه های اجتماعی|0 Comments

Leave A Comment