ریفرال مارکتینگ پزشکی : 6 راه برای افزایش مراجعه ی بیماران جدید از طریق معرفی

بیماران جدید چگونه می توانند از کلینیک شما و فعالیت تان آگاهی پیدا کنند؟ این موضوع در هر کسب و کاری باید مورد توجه قراربگیرد. هر فعالیتی که می کنید، نمی توانید بدون برنامه ریزی و تلاش انتظار موفقیت را داشته باشید. فعالیت های پزشکی باید برای جبران بیمارانی که دیگر به آن ها مراجعه نمی کنند، بیماران جدیدی جذب کنند. عدم مراجعه آن ها می تواند به دلیل جا به جا شدن محل زندگی شان ، تغییر بیمه درمانی یا حتی مراجعه به پزشکی دیگر باشد. اگر شما با بیماران و جامعه خود تعامل سازنده ندارید، ایجاد هر چه سریع تر یک برنامه ریزی دقیق برای ریفرال مارکتینگ پزشکی ( ترغیب بیماران جدید برای مراجعه به کلینیک شما توسط توصیه و پیشنهاد دیگران) برای شما یک ضرورت محسوب می شود.

قوی ترین نوع تبلیغات برای هر سازمان پزشکی، ریفرال مارکتینگ پزشکی و تبلیغات دهان به دهان محسوب می شود زیرا تاثیر این گونه تبلیغات در فراهم کردن خدمات درمانی به دلیل تجربه حساس هر شخص از بیماری خود، حداقل دو برابر می شود.

از آنجا که ریفرال مارکتینگ پزشکی و تبلیغات دهان به دهان به طور گسترده توسط میزان وفاداری بیمار به شما و رضایت آنها به دست می آید، شما باید کیفیت خدمات درمانی و برخورد با بیمار را به سطح مناسبی برسانید. هم چنین تحقیقات انجام شده در دانشگاه پنسیلوانیا و گوته در فرانکفورت نشان می دهد که:

مردم تمایل دارند که در مبادله های اجتماعی خود توازن را رعایت کنند، پس آنها در مقابل خدمات با کیفیت شما احساس وظیفه می کنند تا بیمار جدیدی را که فکر می کنند برای سازمان شما باارزش است، به عنوان پاداش به شما معرفی کنند.

برنامه ریفرال مارکتینگ پزشکی نیاز به جذب اینگونه بیماران پیگیر و مشتاق دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با 6 روش کلیدی انجام این کار آشنا شوید و از فردا آن ها را در کلینیک خود به کار ببرید:

 

1- بیماران راضی

 

بیماران ناراضی شما را به دوستانشان برای مراجعه معرفی نمی کنند، بلکه می گویند از مطب شما دور بمانند. اطمینان پیدا کنید که بیماران شما از تجربه خود با شما رضایت داشته باشند و سعی کنید تعامل نسبی خود را با آنها حفظ کنید. یک تعامل مفید می تواند راهی همیشگی برای گفت و گو و ارتباط طرفین ایجاد کند. شما می توانید این کار را با دراختیار گذاشتن آدرس ایمیل یا شبکه های اجتماعی خود انجام دهید.
تعامل بیماران با شما بسته به آن است که آن ها بتوانند به راحتی بازخوردها و پیشنهادات شان را با شما به اشتراک بگذارند، در صورت امکان شما حتی می توانید یک پرتال برای بیماران دروب سایت خود ایجاد کنید. این پرتال که می تواند به بایگانی الکترونیکی شما از بیماران متصل باشد، به بیماران اجازه می دهد که با دادن یک پیام، سوالات خود را از پرسنل درمانی بپرسند.

واضح است که زمانی که بیماران برای ارتباط با کلینیک و پرسنل شما راه آسان تری داشته باشند، رضایت آنها از خدمات شما نیز بالاتر می رود. این کار باعث می شود زمانی که بیماران سوالی درباره مراقبت های خانگی بعد از جراحی یا نسخه ای که برای آن ها نوشته شده است داشته باشند، بدون مراجعه حضوری یا تماس با کلینیک و انتظار طولانی پشت خط پاسخ خود را از پرسنل شما دریافت کنند. احتمال زیادی وجود دارد که بیماران راضی شما را به دوستان و خانواده خود پیشنهاد کنند و در وب سایت های مرتبط، برای شما بازخوردهای مناسب بنویسند.

 

2- دنبال کردن یک برنامه ریفرال مارکتینگ پزشکی به صورت مستند

 

برای رسیدن به موفقیت، دنبال کردن برنامه ای برای ریفرال مارکتینگ پزشکی، به تنهایی کافی نیست. جزئیات اهدافی که می خواهید به آن ها برسید را یادداشت کنید. داشتن برنامه ای برای ریفرال مارکتینگ پزشکی به شما و پرسنل تان کمک می کند تا بدانید چه کاری را در چه زمانی انجام دهید. دقت داشته باشید که شما باید برنامه ای را انتخاب کنید که مناسب اهداف شما باشد و آن ها را پوشش دهد. برای گرفتن ایده های جدید، با پرسنل خود جلسات دوره ای برگزار کنید و برای رعایت بعضی نکات، اولویت ایجاد کنید.

 

3- پیگیری و مسئولیت پذیری برای دنبال کردن برنامه ریفرال مارکتینگ پزشکی

 

زمانی که برای ریفرال مارکتینگ پزشکی خود یک برنامه مناسب تهیه کردید، یک نفر را مسئول انجام آن کنید. این شخص می تواند یکی از پرسنل درمانی، مدیر دفتر یا حتی یکی از دکترها باشد، اما یک نفر باید مسئول موفقیت یا شکست برنامه باشد.

 

4- تکنولوژی هایی که بیماران را درهر جایی که هستند با شما آشنا می کند

 

شما می تونید از یک تیم مشاوره خارجی برای راه اندازی یک وب سایت یا حتی ایجاد یک اپلیکیشن هوشمند برای فعالیت خود کمک بگیرید. این تکنولوژی ها بهترین راه برای دنبال کردن برنامه ریفرال مارکتینگ پزشکی هستند، زیرا مردم پیش از مراجعه به شما به اندازه ای از تعامل با فعالیت شما می رسند که از وب سایت یا اپلیکیشن شما استفاده می کنند.

 

5- تعامل با کلینیک های دیگر

 
تعامل با کلینیک های دیگر- حامی مد
 

تمام روش های ریفرال مارکتینگ پزشکی منحصر به بیماران نمی باشد. اگر شما در یک زمینه خاص فعالیت می کنید، ممکن است گاهی دیگر پزشکان نیز شما را به دیگران توصیه کنند. لازم نیست که مانند یک فروشنده خود را تبلغ کنید اما هر از گاهی با دیگر پزشکان حوزه های مرتبط به صورت رودررو ملاقات کنید و اعتماد آنها را جلب کنید. با این کار، خود را در لیست ریفرال آنها قرار می دهید.

اطمینان پیداکنید که درباره درآمدتان با دکترهای دیگر صحبت می کنید تا آنها ایده ای از خدمات باکیفیت شما در ذهنشان داشته باشند؛ هم چنین شما می توانید برای ریفرال مارکتینگ، جدول زمانبندی نوبت های بیماران را در اختیار کلینیک دکتر های دیگر ( بنا به درخواستشان) قرار دهید تا از نوبت های خالی شما باخبر باشند و هنگام پیشنهاد کردن شما به بیماران به آن ها نوبت نیز بدهند. یک راه مناسب برای نشان دادن مراتب قدردانی خود به این گونه همکاران، فرستادن یک نوشته دست نویس و دادن هدیه های باملاحظه به آن هاست.

 

6- انتظار نتیجه گیری فوری از برنامه ریفرال مارکتینگ پزشکی خود را نداشته باشید

 

به برنامه ریفرال مارکتینگ پزشکی خود به چشم یک ماراتون پیوسته نگاه کنید نه یک دوی سرعتی. شما باید برای گرفتن نتیجه صبور باشید و در عین حال، تعامل خود با بیماران را افزایش دهید، برای مثال، بیماری که شش ماه است به شما مراجعه نکرده احتمال دارد شما را به کسی پیشنهاد نکند. به فراهم کردن بهترین خدمات درمانی و تعامل با بیماران ادامه دهید تا بعد از زمانی طولانی، بهترین نتیجه ها را بگیرید.

 

نتیجه گیری کلیدی

 

  • برنامه ریفرال مارکتینگ پزشکی و تقویت تبلیغات دهان به دهان امری ضروری برای جذب بیماران جدید به کلینیک و پیشرفت شماست.
  • بیماران ناراضی به جای توصیه شما به دوستانشان، از آنها می خواهند که از کلینیک شما دور بمانند.
  • شما می توانید با ایجاد راه های ارتباطی جدید با بیماران و نشان دادن اینکه واقعا به آن ها اهمیت می دهید و به حرفهایشان گوش می کنید، سطح رضایت آن ها را از خود بالا ببرید.
  • برای پرسنل خود یک برنامه ریفرال مارکتینگ پزشکی مستند تهیه کنید تا تعامل خود را با مشتریان به صورت هدف دار افزایش دهند.
  • بهترین و مناسب ترین برنامه هم ممکن است نتیجه بخش نباشد ،اگر کسی مسئول پیاده سازی آن و پاسخگو نباشد. تیمی را استخدام کنید تا برنامه منتخب شما را در همه مراحل پشتیبانی و مشاهده کنند.
  • تعامل با دیگر متخصصان و پزشکان نیز به شما در ریفرال مارکتینگ کمک خواهد کرد.
  • در نظر داشته باشید که تعامل با مشتریان مانند یک ماراتن است، پس انتظار نتیجه گیری سریع از آن را نداشته باشید.

 

واضح است که یک برنامه ریفرال مارکتینگ پزشکی، بهترین و موثرترین راه برای جذب بیماران بیش تر و با کیفیت تر است. اگر تاکنون در کلینیک یا مرکز درمانی خود چنین برنامه ای نداشته اید، اکنون زمان آن است که شروع کنید! اگر هم برنامه ای داشته اید که نتیجه بخش نبوده است، قدمی برای بهبود آن بردارید. یک برنامه طولانی مدت برای تقویت ریفرال مارکتینگ پزشکی شما، مراجعه بیماران به کلینیک تان را تا حد غیرقابل تصوری افزایش خواهد داد. ما به شما در تهیه و اجرای استراتژی ریفرال مارکتینگ مناسب، کمک خواهیم کرد. هرچه زودتر اقدام کنید، برنامه ریفرال مارکتینگ و تعامل شما با بیماران سریعتر نتیجه خواهد داد.

By | 1398/10/2 10:47:09 دسامبر 23rd, 2019|بازاریابی|0 Comments

Leave A Comment