5 راه برای افزایش رضایت بیماران و مراجعه ی مجدد آن ها به کلینیک

در هر صنعتی، مصرف کنندگان می خواهند احساس خاص بودن داشته باشند. در خدمات درمانی، بیمار شما مصرف کننده محسوب می شود. می توان گفت که بیماران حتی بیش تر از دیگر مصرف کنندگان می خواهند این احساس را داشته باشند؛ زیرا شما با چیزی فراتر از همه موضوعات سر و کار دارید: سلامت آنها. مهم ترین اصل برای بیماران این است که تشخیص دهند آیا شما توانایی این را دارید که سلامتیشان را به آنها برگردانید یا سلامتی آن ها را به خطر نیاندازید؟ به همین دلیل است که هر بیماری می خواهد از برخورد شما احساس منحصر به فرد بودن داشته باشد. این نکته را هر روز در برخورد با بیماران، چه به صورت آنلاین و چه حضوری، با خود تکرار کنید. خدماتی که شما ارائه می دهید و کیفیت آن ها نقشی اساسی در افزایش رضایت بیماران دارد.

ما در اینجا 5 راهکار برای بهبود خدمات شما آورده ایم:

 

اطمینان پیداکنید که برقراری ارتباط با شما برای بیمار آسان است

 

این نکته اهمیت دارد که فرد( یا افرادی) را مسئول پاسخگویی به سوالات بیماران در بازه های زمانی معینی از روز کنید. این افراد باید به سوالات بیماران از طریق تماس تلفنی، ایمیل یا حتی شبکه های اجتماعی پاسخ دهند. می توانید هر روز بعد از تمام شدن ساعت کاری به مدت چند ساعت این سرویس را فعال کنید. واقعیت این است که هنگامی که یک بیمار با شما تماس می گیرد، سوالی مهم درباره سلامت خود دارد و نیاز به پاسخگویی فوری شما احساس می کند. ممکن است شما فکر کنید این فرد می تواند تا فردا صبر کند اما احساس نگرانی یا حتی ترس بیمار را نیز در اینگونه شرایط باید در نظر گرفت. این موضوع برای تمام ایمیل ها و پیام های شبکه های اجتماعی شما صدق می کند. هر چه بیمار در برقراری ارتباط با شما راحتی بیش تری احساس کند، از داشتن شما به عنوان پزشک خود رضایت بیش تری را احساس خواهد کرد.

 

برای افزایش رضایت بیماران، ترجیحات آن ها را همواره در نظر داشته باشید

 

اینکه شما از دانستن حساسیت های بیمار خود اطمینان پیدا کنید یا روش های درمانی و داروهای مورد ترجیح او را بشناسید، یک نکته بسیار مهم است. برای مثال، اگر شما بیماری دارید که درباره ی جای جراحی خود احساس نگرانی می کند، اطمینان حاصل کنید که او را از خدمات لیزر تراپی ای که جدیدا در کلینیک شما راه اندازی شده است باخبر کنید. هرچه شما از نگرانی ها و ترجیحات بیماران خود بیش تر باخبر باشید، احتمال مراجعه دوباره آنها به کلینیک شما در مواقع اورژانسی یا حتی برای چک اپ افزایش می یابد. این کار به طور هم زمان به جنبه اقتصادی کلینیک شما کمک می کند و باعث افزایش رضایت بیماران و قدردانی آن ها از شما می شود.

 

بیماران خود را درک کنید

 

تنها با بیماران خود صمیمانه رفتار نکنید؛ نشان دهید که به شرایط شان اهمیت می دهید و نگرانی خود را با آن ها به اشتراک بگذارید. بیماران می خواهند احساس کنند که پزشکشان نیز به اندازه خود آنها به سلامتیشان اهمیت می دهد. به آنها نشان دهید که تا چه اندازه قدردان این موضوع هستید که آن ها شما را برای رسیدگی به چنین قسمت مهمی از زندگیشان انتخاب کرده اند. به هر حال، این وجود بیمار است که به فعالیت یک پزشک اعتبار می بخشد.

 

برای افزایش رضایت بیماران، نقاط عطف آنها را شناسایی کنید

 
شناسایی نقاط عطف بیماران- حامی مد
 

شناسایی نقاط عطف هر بیمار، یک راه آسان است تا به آنها احساس خاص بودن بدهید. این کار را می توانید با تهیه یک تقویم از تولد بیماران خود انجام دهید. در ابتدای هر ماه، یک پیشنهاد ویژه برای کسانی که تولدشان در آن ماه است بفرستید. هم چنین می توانید فهرستی از سن بیماران خود ایجاد کنید و در هنگام رسیدن آنها به سنی خاص ( 40،60،70 و…) به آن ها توصیه هایی مفید کنید. کمی زمان بگذارید و با کمک پرسنل خود یک طوفان ذهنی از ایده های مناسب فعایت خود به وجود آورید.

 

در مبحث افزایش رضایت بیماران غرق نشوید

 

درست است که برقراری ارتباط با بیماران اهمیت دارد اما در راهکارهای رسیدن به آن غرق نشوید. به همین دلیل اینکه بدانید بیمار شما واقعا به چه چیزی نیاز دارد از همدردی و به اشتراک گذاشتن احساسات برای شما بسیار مهم تر است. هم چنین، تعداد پست های خود در شبکه های اجتماعی را تحت نظر بگیرید و بیش از اندازه پست نگذارید. به این فکر کنید که از تبلیغات پشت سرهم یک برند چه احساسی به شما دست می دهد؛ بیماران شما نیز از دیدن پست ها و پیام های روزانه شما همین احساس را خواهند داشت.

By | 1398/10/4 19:49:33 دسامبر 25th, 2019|مدیریت مراکز درمانی|0 Comments

Leave A Comment