5 باید و نباید در استفاده از اینستاگرام برای پزشکان

هیچ شکی وجود ندارد که استفاده از شبکه های اجتماعی برای پزشکان امری پر اهمیت است و این موضوع برای همه تخصص ها صدق می کند. صرف نظر از اینکه شما یک موسسه کاهش وزن را مدیریت می کنید یا کلینیک دندانپزشکی یا فیزیو تراپی دارید، استفاده از شبکه های اجتماعی، به خصوص اینستاگرام برای پزشکان اساسی است. شبکه های اجتماعی بهترین راه برای ارتباط با مخاطبان و به دست آوردن اطمینان آن هاست.

امروزه استفاده از اینستاگرام برای پزشکان در اوج خود قرار دارد. ممکن است شما ایده ای کلی از اینستاگرام و استفاده از آن داشته باشید اما چه چیزی در تصور شماست؟ آیا شما از اینستاگرام تنها انتظار دیدن عکس سگ های بامزه با یک فیلتر فانتزی را دارید؟ یا استفاده از هشتگ ها به صورت افراطی؟ اگر تصور شما این چیزهاست، دیدگاه خود را به طور کلی تغییر دهید.

اینستاگرام به چیزی بیش تر از یک پلتفرم مخصوص نسل های جوان، که در آن عکس های ترند شده و سرگرم کننده را به اشتراک می گذارند تبدیل شده است. اینستاگرام یک ابزار برای تغییر دادن یک بیزینس و همچنین کلینیک شماست.
اینستاگرام بیش از 200 میلیون کاربر فعال در ماه دارد و نرخ رشد این اپلیکیشن ( تعداد دانلود آن) از توئیتر، فیسبوک و یوتیوب بالاتر است.

بیش تر کاربران اینستاگرام در رنج سنی 35-18 قرار دارند، پس این یک موقعیت مناسب برای آن دسته از پزشکانی است که می خواهند دامنه مخاطبان خود را گسترش دهند یا این رنج سنی را مخاطب مورد هدف خود می دانند. این موضوع به معنی آن نیست که مخاطبان بالای 35 سال هرگز از صفحه شما بازدید نمی کنند. اگر شما از این نکته اطلاع دارید که چند درصد از بیمارانتان از اینستاگرام استفاده می کنند، ممکن است دیدتان به کلی عوض شود.

اگر تاکنون عضو این پلتفرم نشده اید، همین حالا بر روی گزینه Sign up کلیک کنید.
ما شما را در رسیدن به مسیر موفقیت راهنمایی می کنیم. استفاده از اینستاگرام ساده است اما استفاده موثر از آن، یعنی استفاده از تکنیک ها و عادات کاربردی در پست گذاشتن ممکن است به این سادگی ها نباشد. چند دقیقه به اشتراک گذاری محتوا و پست گذاشتن را متوقف کنید، ما در اینجا 5 باید و نباید در استفاده از اینستاگرام را برای شما آورده ایم که دانستن آن ها برای شما بسیار مفید است:

 

بایدهای استفاده از اینستاگرام برای پزشکان

 
بایدهای استفاده از اینستاگرام برای پزشکان- حامی مد
 

1- تخصص خود را ذکر کنید

 

نیازی نیست که مشهورترین متخصص در حوزه خود باشید، اما باید به عنوان بهترین متخص در محل کارتان شناخته شوید.

از اینستاگرام برای نشان دادن تخصص خود به جامعه استفاده کنید. ویدیویی تهیه کنید و در آن به مخاطبان خود توضیح دهید که چه کسی هستید و چه کار می کنید. یک عکس از خود هنگامی که مشغول به کار هستید را در اینستاگرام پست کنید تا به دیگران نشان دهید که چه قدر در کار خود درگیر هستید؛ یا اگر در یک کنفرانس، همایش یا رویداد مربوط به تخصص خود حضور دارید، فالوور های خود را در جریان قرار دهید! آن ها می خواهند شما را در حال انجام کاری که ادعا می کنید در آن تخصص دارید ببینند.

شما از اینستاگرام می توانید برای اطلاع رسانی به بیماران خود درباره روش ها و برنامه های درمانی استفاده کنید؛ هم چنین می توانید توصیه ها و راهکارهای کوتاه پزشکی را نیز با آن ها به اشتراک بگذارید. استفاده از اینستاگرام برای پزشکان، مانند یک کانال ارتباطی در انتقال دانش خود به بیماران است.

 

2- از پرسنل خود بخواهید با شما همراه باشند

 

از پست کردن عکس های دوستانه با پرسنل درمانی خود غافل نشوید. این گونه عکس ها در واقع بیانگر محیط مثبت کلینیک شماست که همواره از بیماران جدید اسقبال می کند. اگرچه هدف اصلی این است که شما به عنوان متخصصی معتبر نشان داده شوید، اما مخاطبان و مشتریان احتمالی می خواهند بدانند که کلینیک شما دوستانه با آن ها برخورد خواهد کرد یا نه؟ این کار به ایجاد یک احساس صمیمیت با کلینیک در کسانی که به دنبال یک پزشک جدید در حوزه شما هستند منجر می شود. بیماران می خواهند مطمئن شوند که شما با آن ها مانند یک انسان رفتار می کنید، نه یک شماره نوبت.

 

3- برای موفقیت در اینستاگرام ، داستانی برای برند خود بسازید

 

چه چیزی درباره کار شماست که می خواهید مطمئن شوید بیماران آن را می دانند؟ ( در اینجا می توانید ظرافت های تخصص خود را به دیگران گوشزد کنید.) آیا شما به طور عملی از کلینیک خود، تکنولوژی ای که استفاده می کنید و ارزش هایی که از آن ها حمایت می کنید احساس رضایت و غرور دارید؟ ازگوشه و کنار کلینیک خود عکس های زیبا شکار کنید یا نقل قول های بامعنی که رضایت شما از کارتان را نشان می دهد، با مخاطبان به اشتراک بگذارید. هرچه عکس ها با ابتکار بیشتری همراه باشند، عکس العمل مخاطبان شما بهتر می شوند!

 

4- داستان تجربیات بیماران خود را به اشتراک بگذارید

 

اگر بیماران شما رضایت خود را اعلام کردند، داستان آن ها را با دیگران، برای به دست آوردن اطمینان مردم به اشتراک بگذارید. تایید مشتریان قبلی شما پیام بسیار مهم و نیرومندی را به دیگران می دهد. اگر صاحب یک کلینیک کاهش وزن هستید، از عکس های قبل و بعد مراجعه کنندگان نهایت استفاده را ببرید. روز و وزن دقیق هر عکس را مشخص کنید و هر پروسه درمانی موفق را برجسته سازید. این کار برای هر نوع از روش های درمانی که با تغییر شکل همراه هستند، نتیجه بخش است؛ مانند جراحی های زیبایی.

 

5- نتیجه گرفتن از اینستاگرام، بدون دنبال کردن تعامل خود با دیگران ممکن نیست

 

اگر نتایج فعالیت های خود را بازبینی نکنید، تلاش شما بی نتیجه خواهد بود.زمانی که یک صفحه اینستاگرام محبوب برای خود ایجاد کردید، نگاهی به آنالیزها بیندازید تا موفقیت خود را دنبال کرده باشید. تعداد لایک ها، کامنت ها، فالوورها و کلیک ها را مشاهده کنید و مطمئن شوید که از هشتگ های مناسب و معروف تخصص خود استفاده می کنید. کاربران از چه نوع عکس هایی بیش ترین استقبال را می کنند؟ چرا؟ آیا به خاطر محتوای آن هاست؟ یا زمانی که آن را پست کردید؟ آیا کسی را تگ کرده اید؟

عوامل و ابزار های بسیار متنوعی برای دنبال کردن نتیجه کار و تعامل شما در اینستاگرام وجود دارند. اگر شما می خواهید گزارش جامع تری داشته باشید، از ابزارهایی مانند Simply Measured و IconosQuare استفاده کنید.

حالا که باید های استفاده از اینستاگرام برای پزشکان را با هم مرور کردیم، بیاید به سراغ نباید ها برویم. اطمینان حاصل کنید که همه آن ها را نیز به طور کامل رعایت می کنید.

 

نباید های استفاده از اینستاگرام برای پزشکان

 
نباید های استفاده از اینستاگرام برای پزشکان- حامی مد
 

1-اطلاعات شخصی را با کاربران در میان نگذارید

 

بعض از مواقع، شرایط و مقررات حریم شخصی در شبکه های اجتماعی می تواند برای شما مشکل آفرین باشد. برای محافظت از خود، بیماران و کلینیک در برابر خطرات احتمالی ، همیشه اطمینان حاصل کنید که قوانین و مقررات HIPAA را رعایت می کنید . این کار به این معنا است که هیچگاه یکی از فالوو های خود را به عنوان بیمار معرفی نکنید ( اگر خود فرد اشاره ای به این موضوع کرد، اشکالی ندارد)، هیچگاه اطلاعات شخصی بیمار را فاش نکنید و همیشه ازهمه افراد درون یک عکس، قبل از پست کردن آن، اجازه بگیرید. اگر در پست کردن عکسی شک دارید و فکر می کنید انتشار آن حریم خصوصی فرد یا افرادی را به خطر می اندازد، آن را منتشر نکنید. درباره هر موضوعی تحقیق کنید و بعد ازقضاوت مناسب، آن را به اشتراک بگذارید.

 

2- به دلیل استفاده بی رویه از اینستاگرام، از بیماران خود غافل نشوید

 

اینکه فالوورهای شما می توانند از جنبه ای دیگر از کار شما با استفاده از اینستاگرام مطلع شوند فوق العاده است. به احتمال زیاد، عکس هایی که آن ها در صفحه شما می بینند با چیزی که در کلینیک می گذرد کاملا متفاوت است، ولی علاوه بر آن شما باید از روشی دیگر، انگیزه لازم برای دنبال کردن کار خود را به آن ها بدهید.

شما باید از اینستاگرام خود برای ارتباط با مخاطبان خود استفاده کنید. با سخت کوشی به سوالات آن ها جواب دهید یا حتی تعامل خود را با آن ها با گفتن یک ممنونم ساده حفظ کنید.

یک راه دیگر برای تشویق افراد به فالو کردن اکانت اینستاگرام شما، تبلیغ کردن با به اشتراک گذاری محتوای آموزنده با آن هاست. شما می توانید از روش های منحصر به فرد برای نوشتن محتوای کاربردی با هدف تبلیغ خود استفاده کنید. به این ترتیب افراد برای خواند مطالب و توصیه ها، صفحه شما را فالوو می کنند.

هم چنین شما می توانید پست هایی را که متمرکز بر مردم هستند منتشر کنید. به این ترتیب بر محبوبیت برند شما افزوده می شود و شما خود را فردی مسئولیت پذیر در مقابل جامعه نشان می دهید.

 

3- در زمان استفاده از اینستاگرام ، نوشتن یک توصیف خوب در کپشن را فراموش نکنید

 

بله، هر عکس می تواند گویای منظور خود باشد اما شما در حال استفاده از استراتژی های مارکتینگ هستید نه دانستن دیدگاه هنری هر فرد. استفاده از کپشن ها، تگ ها و هشتگ ها در هنگام آپلود عکس بسیار اهمیت دارد. هدف این کار ایجاد یک گفت و گو با مخاطبان است. داشتن فالوور های زیاد بسیار مفید است، اما اگر هیچکدام از آن ها با شما تعامل نداشته باشند تعداد زیاد آن ها هیچ اهمیتی ندارد.

با اضافه کرن یک کپشن الهام بخش و با جزئیات، شما به مردم دلیلی برای گفت و گو با خود می دهید. شانس شما در این کار با استفاده از تگ ها و هشتگ های مناسب افزایش می یابد. آیا کسی دیگر در عکس قرار دارد که می توانید او را تگ کنید؟ شاید یک همکار از یک موسسه مرتبط؟ فکر می کنید چه هشتگی مناسب این عکس است؟ سعی کنید از هشتگ های مرتبط با جامعه و تخصص خود استفاده کنید.

 

4- عدم تسلط بر استراتژی های اینستاگرام و کامل نکردن پروفایل خود

 

بیش ترکاربران اینستاگرام در یک یا دو جمله به طور مختصر راجع به کارشان صحبت میکنند، اما شما باید بیش تر از اسم برند خود، آدرس وب سایت یا شماره تلفن خود به مخاطبان اطلاع بدهید. صفحه شما باید شامل یک بایو ی جذاب، همراه با عکسی مناسب و لینک مربوط به وب سایت کلینیک یا محصولات شما باشد. شعاری برای آنچه که انجام می دهید بنویسید، یا حداقل یک جمله جذاب در بایوی خود قرار دهید تا مخاطبان با آن شما را همیشه به خاطر بسپارند.

 

5- بیش از حد پست نگذارید

 

هیچ معیار مشخصی وجود ندارد تا به شما بگوید که چه تعداد پست برای صفحه شما مناسب است، اما شما باید خودتان یک حد متوسط برای تعداد پست ها بیابید. برندهای معروف به طور معمول روزانه 1 یا 2 پست در اینستاگرام قرار می دهند اما همین تعداد نیز می تواند تعامل با مخاطبان را حفظ کنید. اگر زمانش را دارید، روزانه یک پست برای فالوورهای خود قرار دهید، اما اگر هر چند روز یک بار هم پست بگذارید، هیچ ضرری متوجه شما نخواهد بود. فقط این گونه نباشید که روزانه 10 پست از مطالب نامربوط را منتشر کنید یا برعکس آن، هفته ها اکانت خود را بدون سر زدن رها کنید.

با رعایت این نکات کم کم متوجه تفاوت طرز برخورد مخاطبان خود می شوید. با ایجاد یک اکانت اینستاگرام و فعالیت مداوم، به کمپین های مارکتینگ خود برای حفظ مشتری های فعلی و هدایت مشتریان احتمالی به کلینیک خود کمک کنید.

اگر شما آماده اید تا قدم بعدی را در این راه بردارید، اعتبار خود را افزایش دهید، کلینیک خود را به مشهور ترین مرکز درمانی در شهر تبدیل کنید و درآمد خود را چند برابر کنید، باید از یک تیم مشاوره کمک بگیرید. ما این کار را با انجام چند تغییر و اصلاح کوچک در استراتژی های موجود انجام می دهیم.

By | 1398/9/23 20:01:19 دسامبر 14th, 2019|بازاریابی شبکه های اجتماعی|0 Comments

Leave A Comment