9 راهکار موثر برای جذب بیمار به مطب ها و کلینیک ها

یکی از مهم ترین اهداف هر کلینیک یا مرکز درمانی، جذب بیمار به مطب و کلینیک است. در گذشته به دلیل کم بودن تعداد متخصصان و پزشکان، رقابت آن چنانی برای جذب بیمار وجود نداشت. اما چندین سال است که به دلیل افزایش تعداد متخصصان و مراکز درمانی، رقابت بر سر جذب بیمار به مطب در همه جای دنیا افزایش بسیار زیادی پیدا کرده. با گسترش فضای آنلاین؛ تبلیغات و بازاریابی در فضای آنلاین بسیار زیاد شده، چرا که تبلیغات و بازاریابی در فضای آنلاین بسیار ارزان است و به راحتی در دسترس همه قرار می گیرد. اگر شما هم یک متخصص هستید و برای کلینیک تان به دنبال راهکار هایی هستید تا تعداد مراجعین تان را افزایش دهید، این مطلب را بخوانید.

 

از طریق شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام بازاریابی کنید

اگر به دنبال برندسازی، افزایش اعتماد و جذب بیمار به مطب هستید، بازاریابی شبکه های اجتماعی همان چیزی است که شما می خواهید. با حضور فعال در شبکه های اجتماعی که در حال حاضر اینستاگرام بهترین گزینه ی آن است می توانید روزانه با هزاران کاربر در ارتباط باشید، به آن ها اطلاعات مفید دهید، برای سوالات شان پاسخ مناسب داشته باشید، نمونه کار هایتان را به نمایش بگذارید، خودتان را به آن ها بشناسانید و اعتمادشان را به خودتان جلب کنید.

جذب بیمار به مطب - حامی مد - افزایش فروش بیمارستان ها

به طور کلی، شبکه های اجتماعی قدرتمند ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ هستند. بازاریابی شبکه های اجتماعی ممکن است در ظاهر کار ساده ای به نظر بیاید، اما در حقیقت اکثر افراد به دلیل نداشتن دانش و تجربه ی کافی، آن را کاملا اشتباه انجام می دهند. در بازاریابی شبکه های اجتماعی فقط فعالیت کردن کافی نیست، شما باید محتوا هایی داشته باشید تا بتواند مخاطبان شما را درگیر کند و توجه آن ها را به خود جلب کند. برنامه ریزی درست برای محتوای اینستاگرام کلینیک شما نیازمند دانش و تجربه ی مخصوص است. پس اگر فکر می کنید به دانش بیشتری نیاز دارید، می توانید از افرادی که در این حوزه فعالیت دارند کمک بگیرید.

 

برای جذب بیمار به مطب یک وب سایت جذاب داشته باشید

وب سایت کلینیک شما نباید مثل بقیه ی وب سایت ها باشد، بلکه باید از نظر جذابیت و فایده منحصر به فرد باشد، اما این موضوع مهم معمولا نادیده گرفته می شود و وب سایت از اصطلاحات تخصصی پزشکی پر می شود. باید مطمئن باشید که وقتی کسی وارد سایت شما می شود، هرچیز درست و سر جای خودش قرار گرفته است. در این صورت است که بازدید کننده ی معمولی از سایت تان، به یک مراجعه کننده برای کلینیک شما تبدیل می شود.

طبیعتا اگر بخواهید یک سایت تاثیرگذارداشته باشید، باید هزینه کنید. درست است که این روز ها خودتان یا کارمندان تان هم می توانید به وسیله ی قالب های آماده وب سایت بسازید، اما سایتی که به صورت حرفه ای طراحی شود با این نوع سایت ها قابل مقایسه نیست و می تواند توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند.

برای اینکه راحت تر بتوانید با هزینه بر بودن طراحی وب سایت توسط یک شرکت تبلیغاتی که از اصول سئو و طراحی به طور کامل اطلاع دارد کنار بیایید، به فواید آن فکر کنید. با خود بررسی کنید و ببینید داشتن یک وب سایت خوب تا چه اندازه می تواند به شما کمک کند و تا چه حد می تواند در جذب بیمار به مطب موثر باشد.

 

در ادامه ویژگی های یک وب سایت حرفه ای را به طور تیتروار بیان می کنیم:

• طراحی ریسپانسیو یا موبایل فرندلی
• داشتن بلاگ
• دارای تصاویر واقعی از متخصصان، کلینیک یا بیمارستان
• بیان کامل راه های ارتباطی با کلینیک
• نظر بیماران در مورد مرکز درمانی شما
• سئوی قوی

 

فراموش نکنید که وب سایت مثل مسئول فروش 24 ساعته ی کلینیک شماست که در 7 روز هفته کار می کند. اگر طراحی وب سایت و پشتیبانی های بعدی آن درست انجام شود، معمولا در همان ماه های اولیه که از راه اندازی وب سایت می گذرد باید بتوانید هزینه ی طراحی سایت را جبران کنید.
وب سایتی را در نظر بگیرید که بیمار را به سمت وقت گرفتن برای ویزیت هدایت می کند. در این صورت باید اطلاعات تماس کامل و در دسترس باشد و بیمار بالقوه ی کلینیک شما چندین گزینه برای تماس با کلینیک داشته باشد. مثلا هم بتواند از طریق فرم خاصی در وب سایت با کلینیک شما ارتباط برقرار کند، هم امکان ایمیل زدن برایش وجود داشته باشد، هم بتواند تماس تلفنی برقرار کند و…

می توانید از بیمارانی که مدت های طولانی است به کلینیک شما مراجعه می کنند بخواهید که چند خطی نظرشان را در مورد کلینیک شما بنویسند تا شما در وب سایت بگذارید. تهیه ی ویدیو ی تجربه ی بیماران هم می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

 

از بقیه ی رقبایتان متمایز باشید

اگر مزیت رقابتی ای با رقبایتان ندارید، جذب بیمار به مطب می تواند برای شما کار سختی باشد، چرا که اکثر افراد دندانپزشک، پزشک یا کلینیک خاصی را می شناسند و هرچند وقت یک بار به آن مراجعه می کنند، بیمه شان هم با آن کلینیک قرار داد دارد و بخشی از هزینه را پرداخت می کند، در این صورت چه دلیلی دارد افراد کلینیک خود را عوض کنند؟

اینجاست که مزیت رقابتی و تفاوت شما با رقبایتان باید وارد عمل شود! حتما تحقیق کنید و متمرکز باشید تا متوجه شوید که شما در چه موردی از بقیه ی رقبایتان بهترید؟ مثلا اگر کلینیک شما آنقدر در زمان بندی منظم و دقیق است که هیچ کس معطل نمی شود می توانید این نکته را به عنوان مزیت رقابتی در نظر بگیرید. یا مثلا اگر شما از روش های ارتودنسی ای استفاده می کنید که در ایران بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرد یا تاثیر گذار تر است، شما دارای تفاوت روش درمان با سایر رقبایتان هستید.
سعی کنید همیشه کلینیک تان را به روز کنید. به روز کردن امکانات هم بیماران فعلی شما را نگه می دارد و هم افراد جدید تری را جذب می کند.

 

برای جذب بیمار به مطب، اسپانسر یک ایونت بشوید

اسپانسر شدن یکی از بهترین راه ها برای جذب بیمار به مطب و کلینیک است. مثلا اسپانسر شدن در یک رویداد خیریه می تواند به افزایش مراجعین شما کمک زیادی کند، مخصوصا اگر کلینیک شما تازه تاسیس باشد. قرار گیری نام و لوگوی کلینیک شما در آن رویداد می تواند آگاهی از برند شما را افزایش دهد. یکی از کارکنان کلینیک تان را به رویدادی که اسپانسر آن هستید بفرستید تا با دادن کارت های تخفیف و توضیحات لازم به مراجعان، آن ها را به مرکز درمانی شما جذب کند.
شما حتی می توانید ایونت مخصوص به کلینیک خود را هم برگزار کنید. مثلا می توانید با درمان یا ویزیت رایگان کودکان یک مهد کودک یا مدرسه در یک روز خاص، عده ای را با کلینیک خود آشنا کنید.

 

بهینه سازی در موتور های جست و جو ( سئو ) را فراموش نکنید

سئو چیزی فراتر از به کار گیری کلمات کلیدی ( keyword ) است. این موضوع آنقدر تخصصی است که برای انجام آن به شیوه ی درست باید از متخصص کمک بگیرید. استراتژی های زیادی برای سئو وجود دارد که هرکدام می تواند نرخ تبدیل متفاوتی داشته باشد. مشاوره گرفتن در خصوص سئو می تواند به شما کمک کند تا بهترین راه ممکن را انتخاب کنید.

شاید هنوز برای تان این سوال وجود داشته باشد که چرا باید روی سئو ی سایت تان کار کنید. وقتی کسی چیزی را سرچ می کند، گوگل نتایج جست و جوی آن شخص را به صورت لینک در چندین صفحه نشان می دهد. معمولا افراد به پنج لینک اول که در صفحه ی اول نتایج واقع شده توجه می کنند. هر چه سئو ی سایت قوی تر باشد، احتمال اینکه در صفحه ی اول و در نتایج اولیه باشد بیشتر است. شما هم باید سعی کنید وب سایت کلینیک خود را به صفحه ی اول گوگل برسانید.در این صورت احتمال دیده شدن وب سایت شما و شناخته شدن کلینیک شما بیشتر است.

 

تبلیغات کلیکی انجام دهید

بازاریابی با تبلیغات کلیکی راهی براى افزايش بازديد سايت و بهبود سئو است و از طریق کلیک‌های کاربران بر روى لينك هاى مشخص صورت ميگيرد. يعني يك كاربر تبليغات كلينيك شما را در يك سايت پربازديد میبیند، بر روى آن كليك مي كند و وارد وب سايت كلينيك شما مي شود. از نمونه هاى بارز تبليغات كليكي مي توان به تبليغات گوگل ( google adwords ) يا تبليغات بنرى در ساير سايت هاى پربازديد اشاره كرد. به وسیله ی تبلیغات کلیکی، در معرض دید افراد بیشتری قرار می گیرید و همین امر باعث شناخته شدن و افزایش تعداد مراجعین شما می شود.

 

از سیستم ریفرال استفاده کنید

منظور از سیستم ریفرال این است که یکی از مراجعین راضی که به کلینیک و برند شما وفادار است، کلینیک شما را به افراد دیگری معرفی کند و باعث شود بیماران جدید به کلینیک شما بیایند. برای اجرای سیستم ریفرال باید به این موضوع اطمینان داشته باشید که آیا کلینیک شما ظرفیت اجرای آفر های مخصوص این نوع از ارجاع بیمار را دارد؟ اگر پاسخ تان به این سوال مثبت بود، می توانید سیستم ریفرال را برای جذب بیمار به مطب به کار بگیرید. این روش در مقایسه با تبلیغاتی که توسط خودتان انجام می شود، بسیار تاثیرگذار تر است و در فاصله ی زمانی کوتاه تری می تواند مراجعین بالقوه ی شما را به مراجعین بالفعل تبدیل کند. برای اجرای این سیستم می تواند آفر ها یا تشویق های مختلفی برای معرفی کننده و معرفی شونده در نظر بگیرید. مثلا اگر یک کلینیک دندانپزشکی دارید می توانید یک جرمگیری رایگان یا یک تخفیف خوب را پیشنهاد دهید.

 

به بیماران جدید، پیشنهاد های ویژه بدهید

یکی از مسائلی که نمی توان منکر شد، هزینه ی نسبتا بالای درمان هاست. همین امر پرهزینه بودن هزینه ها باعث می شود خیلی از افراد مراجعه به متخصصین را به تعویق بیندازند. برای اینکه بتوانید افرادی که به درمان نیاز دارند را از خانه بیرون بکشید و به سمت کلینیک خود هدایت کنید، باید برای اولین درمان یا ویزیت آن ها یک آفر ویژه در نظر بگیرید. این آفر ویژه می تواند یک تخفیف باشد تا ارائه ی رایگان یک درمان کم هزینه. این روش برای کلینیک های پوست، مو و زیبایی و همچنین کلینیک های دندانپزشکی بسیار موثر است.

 

با سایر متخصصان و مراکر درمانی همکاری کنید

یکی از بهترین روش ها برای افزایش تعداد مراجعین کلینیک ها و جذب بیمار به مطب، همکاری با سایر متخصصان و مراکز درمانی است. مثلا اگر مدیریت یک ازمایشگاه را به عهده دارید، می توانید با پزشکان مختلف ارتباط برقرار کرده، اعتماد آن ها را جلب کنید تا بیمارانشان را که به آزمایش نیاز دارند، به آزمایشگاه شما بفرستند. برای اینکه بتوانید از این طریق مراجعین زیادی جذب کنید، باید ارتباطات خود را با متخصصان و مراکز درمانی گسترش دهید.

برای افزایش تعداد مشتریان کلینیک تان لازم نیست تمامی راهکار های بالا را عملی کنید. شما می توانید چند مورد از راهکار های بالا را انتخاب کرده و آهسته آهسته برای شروع تغییرات اقدام کنید. یکی از بهترین راه هایی که می توانید به کار بگیرید تا فروش مجموعه تان را افزایش دهید، این است که از یک تیم مارکتینگ که در زمینه ی بازاریابی حوزه ی سلامت صاحب دانش و تجربه است کمک بگیرید، به این شکل در وقت و هزینه صرفه جویی زیادی خواهید کرد. حامی مد یکی از تیم هایی است که می توانید در این مورد به شما کمک کند و پیشنهادات زیادی را برای شما داشته باشد. برای ارتباط با ما می توانید فرم مشاوره ی زیر را پر کنید.

By | 1398/10/19 10:52:13 ژانویه 9th, 2020|General|0 Comments

Leave A Comment